رویترز خبر داد:

نوسان شدید بازارهای نفت به علت بلاتکلیفی نفت ایران

نگرانی بازارهای نفتی از واکنش سخت ایران در قبال آمریکا سبب التهاب در بازارهای نفتی شده است و در عین رشد عرضه نفت آمریکا مانع از افزایش بیشتر قیمت ها شده است.

نوسان شدید بازارهای نفت به علت بلاتکلیفی نفت ایران

گیلان خبر: قیمت نفت امروز پس از اینکه در ساعات اولیه معاملات افزایش یافت در حال حاضر اندکی کاهش یافته است و این نوسانات ناشی از هیجان بازار در مورد چشم انداز بازگشت احتمالی دوباره تحریم های ایران است.

هر بشکه نفت خام آمریکا با 11 سنت کاهش 68.32 دلار فروخته شد. این نوع نفت در آستانه ثبت افزایش 0.3 درصدی طی هفته گذشته قرار دارد.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال نیز با 17 سنت کاهش 73.45 دلار فروخته شد. نفت برنت در ساعات اولیه معاملات تا 73.80 دلار در هر بشکه بالا رفته بود. همچنین این نوع نفت در آستانه ثبت کاهش 0.5 درصدی طی هفته گذشته است.

وزیر خارجه ایران روز گذشته اعلام کرد تقاضای آمریکا برای تغییر توافق هسته ای سال 2015 غیر قابل قبول است.

وانگ شیائو، تحلیلگر بازار در این رابطه گفت: «قیمت کنونی نفت بازتابی از بلاتکلیفی در مورد ایران است. سرمایه گذاران در مورد عرضه نفت پس از اتخاذ موضع سخت از سوی ایران در واکنش به آمریکا، نگرانند.» وی افزود در صورت تضعیف انتظارات برای تحریم های جدید، احتمالا قیمت ها کاهش یابد.

شش منبع آگاه به رویترز گفتند کشورهای اروپایی هنوز می خواهند هفته آینده طرحی به ترامپ بدهند که توافق هسته‌ای ایران را حفظ کند. اما در عین حال شروع به فعالیت برای حفاظت از روابط تجاری اتحادیه اروپا و ایران در صورت خروج ترامپ از توافق کرده اند.

بانک ای ان زد در یادداشتی نوشت با توجه به نزدیک شدن 12 می، بازارها همچنان پرنوسان است.

ایران از ژانویه 2106 و برداشته شدن برخی از تحریم ها، نقش خود به عنوان یک صادرکننده بزرگ نفت را باز یافته است.

اما در کنار نگرانی های امنیتی، رشد عرضه نفت آمریکا مانع از افزایش بیشتر قیمت ها خواهد شد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43675

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر