عضو هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان:

رشد صدور پروانه ساختمانی به معنای رونق بازار نیست

عضو هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان مسکن تهران با تأکید بر اینکه رشد صدور پروانه ساختمانی در تهران بیشتر جنبه اقتصادی دارد و چندان نمی‌تواند به خاطر رونق باشد، گفت: رشد نرخ ارز و سایر کالاها قطعاً بر روی مسکن تأثیر خواهد گذاشت.

رشد صدور پروانه ساختمانی به معنای رونق بازار نیست

گیلان خبر: حسن محتشم در پاسخ به این سوال که رشد ۱۴ درصدی صدور پروانه ساختمانی در تهران آیا می‌تواند به دلیل رونق بخش مسکن باشد، گفت: افزایش صدور پروانه ساختمانی در تهران جنبه اقتصادی دارد و به معنی رونق بخش مسکن نیست هرچند معتقد هستیم که تهران متقاضیان خاص خود را همواره داشته و دارد.

وی با اشاره به اینکه تعداد زیادی خانه خالی از سکنه در تهران وجود دارد که به هر حال این واحدهای مسکونی به فروش خواهد رفت، اظهارداشت: وجود این خانه‌های خالی از سکنه به دلیل نبود قدرت خرید بوده است و قطعاً در آینده به فروش خواهند رفت.

محتشم با اشاره به رشد قیمت مسکن در ماه‌های گذشته تأکید کرد: رشد نرخ خدمات نیروی انسانی، ارز و سایر کالاها قطعاً می‌تواند تأثیر بسزایی در مسکن ایجاد کند و در ماه‌های آتی این تأثیرگذاری بیشتر نیز خواهد شد.

عضو هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان مسکن تهران با تأکید بر اینکه مسکن نیز خود را با رشد سایر کالاها و ارز وفق خواهد داد، گفت: تمام کالاها در ماه‌های گذشته گران شده‌اند، بنابراین نمی‌توان انتظار داشت که مسکن گران نشود، طبیعی است که قیمت مسکن در ماه‌های آتی افزایش بیشتری خواهد داشت.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 43742

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر