گزارشی از وضعیت آب و هوا

شرایط جوی پایدار در اغلب شهرها/ افزایش دما در کشور تا ۴ درجه

در اغلب مناطق کشور در سه روز آینده، جو نسبتاً پایدار است و روند تدریجی افزایش دما بین ۲ تا ۴ درجه در اغلب مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود.

شرایط جوی پایدار در اغلب شهرها/ افزایش دما در کشور تا ۴ درجه

گیلان خبر: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، روز شنبه در استان‌های واقع در زاگرس مرکزی و جنوبی رشد ابر، رگبار پراکنده باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

روز یکشنبه در جنوب کرمان، شمال هرمزگان و شرق فارس رشد ابر و بارش پراکنده رخ خواهد داد و از بعدازظهر یکشنبه در برخی مناطق شمال غرب کشور رگبار پراکنده باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

در سایر مناطق کشور در سه روز آینده جو نسبتاً پایدار است و روند تدریجی افزایش دما بین 2 تا 4 درجه در اغلب مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود، همچنین امروز بخش‌های شرقی خلیج‌فارس و تنگه هرمز مواج است.

آسمان تهران فردا کمی ابری در بعدازظهر نیمه‌ابری گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود که این شرایط روز یکشنبه هم حاکم است. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 26 و 15 درجه خواهد بود.

روز آینده اهواز با بیشینه دمای 39 درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و اردبیل و شهرکرد با کمینه دمای 5 درجه بالای صفر خنک‌ترین مراکز استان خواهند بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز 21 اردیبهشت‌ماه سال جاری 143.3 میلی‌متر ثبت شد. میزبان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی 200.3 میلی‌متر بود بنابراین بارش سال جاری تا تاریخ مذکور 28.5 درصد کمتر از سال گذشته است.

میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور 210.1 میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری 31.8 درصد کمتر از سال بلندمدت است.

بیشترین میزبان بارش در هفته سی و سوم سال زراعی متعلق به منطقه کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری به میزان 58.6میلی‌متر بود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44019

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر