امروز در بازارهای جهانی

کاهش ارزش دلار قیمت طلا را ۳ دلار بالا برد

امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا تحت ۲ عامل کاهش ارزش دلار و اظهارات ترامپ مبنی بر اعمال تعرفه بر خودروهای وارداتی افزایش یافت.

کاهش ارزش دلار قیمت طلا را ۳ دلار بالا برد

گیلان خبر: امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا 3.6 دلار افزایش یافت و هر اونس از این فلز به قیمت 1296 دلار و 60 سنت معامله شد.

قیمت فلز زرد امروز در کمترین زمان به قیمت 1292 دلار و 30 سنت و در بیشترین زمان به قیمت 1298 دلار معامله شد. قیمت این فلز گرانبها امروز نسبت به یک ماه گذشته 33 دلار کاهش داشت اما نسبت به یک سال گذشته با 38 دلار افزایش همراه شد.

امروز در گروه سایر فلزات گرانبها هم نقره رشد 8 سنتی داشت و فلز پلاتینوم 6 دلار بالا رفت اما فلز گرانبهای پالادیوم با کاهش 6 دلاری مواجه شد.

خبرگزاری رویترز نوشت: امروز قیمت طلا به واسطه کاهش ارزش دلار روند صعودی داشت. پس از آن که پیش نویس فدرال رزرو آمریکا حاکی از رویکرد ملایم اقتصاد این کشور بود نشان داد که برای افزایش نرخ بهره باید منعطف‌تر عمل کرد.

این تصمیم فدرال رزرو سیگنالی بر بازار بود تا ارزش دلار از روند افزایشی گذشته فاصله گرفته و امروز مسیر کاهشی را در پیش بگیرد.

امروز ارزش دلار در برابر دیگر ارزها کاهش یافت همچنین اظهارات رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه می‌خواهد بر خودروهای وارداتی آمریکا تعرفه وارد کند نیز بر کاهش ارزش دلار موثر بود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44149

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر