یادداشت/ کیومرث یزدان‌پناه

اقتدار رهبری؛ انعکاس عزت کشور

ما می‌توانیم از پس شرایط سخت امروزی بر آئیم، چرا که رهبری با اقتدار داریم، رهبری که با قدرت در مقابل زیاده‌خواهی‌ها می‌ایستد، اقتدار رهبری انعکاس عزت کشور است.

اقتدار رهبری؛ انعکاس عزت کشور

گیلان خبر: کیومرث یزدان‌پناه عضو هیات علمی و استادیار جغرافیای سیاسی دانشگاه تهران طی یادداشتی با اشاره به رفتار خصمانه آمریکا علیه مردم و نظام ما نوشت: ما می‌توانیم از پس شرایط سخت امروزی بر آئیم، چرا که رهبری با اقتدار داریم. رهبری که با قدرت در مقابل زیاده خواهی‌ها می‌ایستد. اقتدار رهبری انعکاس عزت کشور است. این گفتمان برگرفته از قدرت و عزت ملی، می‌طلبد همه یکدل و یکصدا در کنارش باشیم.

متن این یادداشت در ادامه آمده است:

«می‌توان گفت امریکا در خصمانه‌ترین رفتار خود چراغ تابلوی روز شمار سقوط نظام جمهوری اسلامی در ایران را از 18 اردیبهشت روشن کرده است.

وقتی نشریه واشنگتن بیکن گزارش سه صفحه‌ای شیوه‌های راهبردی سقوط نظام اسلامی ایران را در 23 اردیبهشت تحویل کاخ سفید داد مشخص شد که امریکا تحت هیچ شرایطی به دنبال عزت ملتهای آزادیخواه دنیا از جمله ملت ایران نبوده و نیست و از گفتمان مداخله جویانه رهبران فعلی امریکا می‌توان عمق خصومت آن با ایران را در آن فهمید.این اتفاق ناگوار و رفتار مداخله جویانه امریکا در برخی از کشورها طی دهه‌های اخیر، نمونه‌های مشهودی از ماهیت تجاوزکارانه این کشور را عیان می‌سازد.

از سوی دیگر اظهارات گستاخانه «پمپئو» وزیر خارجه امریکا در 31 اردیبهشت علیه ایران ابعاد دیگری از راهبرد نهایی امریکا علیه ایران را بازگو می‌کند که امریکایی‌ها از ایران گاو شیرده دیگری در منطقه غرب آسیا می خواهند.

در عالم سیاست رواج است که اگر کسی بر تو به دیده ذلت نگاه کرد تو نیز بر او همین دیده را روا بدار و اگر تو را محترم شمرد تو نیز اینگونه باش.

امریکای فعلی به ایران و ایرانی از نگاه زور و تهدید و پرخاش می نگرد نه احترام و عزت. این امریکا درک نرمش قهرمانانه یک ملت و نظام را نداشت و از آن نهایت سوء استفاده را کرد. دیگر تردیدی باقی نمی‌ماند که نمی‌توان به این کشور در شرایط فعلی اعتماد کرد. عقل و منطق در رفتار امریکایی‌ها فقط فهم آنها است که ارزشی برای طرف مقابل قائل نیستند. حال که دست این ابرقدرت زور گو برای ما روشن شده باید همه حواسمان را جمع کنیم تا در دام فریب و تله این کشور گرفتار نشویم.

ما می‌توانیم از پس شرایط سخت امروزی بر آئیم، چرا که رهبری با اقتدار داریم. رهبری که با قدرت در مقابل زیاده خواهی‌ها می‌ایستد. اقتدار رهبری انعکاس عزت کشور است. این گفتمان برگرفته از قدرت و عزت ملی، می‌طلبد همه یکدل و یکصدا در کنارش باشیم.

بیان قدرتمندانه مواضع ایران در کلام 2خرداد رهبری مقدمه انعکاس عزت ملی است. این مقدمه برای ثمر نشستن نیاز به درک ملی آن دارد.

در حال حاضر صدای موجود در جامعه، انعکاس پژواک یکصدایی نیست. امریکا هم همین را می‌خواهد. با اندکی پوست اندازی می‌توان شرایط را متحول کرد.

باید دولت را در این زمینه کمک کرد. نقد خوب است اما بخاطر اتفاقات نباید سرکوفت زد.

ما فرصتهایمان اندک است. در فرصت اندک اتلاف وقت در حاشیه‌ها جبران ناپذیر خواهد بود.

اقتدار رهبری برای انعکاس عزت ملی را با انسجام گسترده ملی باید چند برابر نمود تا به هدف رسید.»


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44194

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر