رویترز:

درخواست ایران از اوپک برای بحث در مورد تحریم‌های آمریکا رد می‌شود

یک منبع آگاه گفت اوپک احتمالا درخواست ایران برای بحث در مورد تحریم‌های آمریکا علیه تهران در نشست ماه جاری این سازمان را رد خواهد کرد.

درخواست ایران از اوپک برای بحث در مورد تحریم‌های آمریکا رد می‌شود

گیلان خبر: یک منبع آگاه گفت اوپک احتمالا درخواست ایران برای بحث در مورد تحریم‌های آمریکا علیه تهران در نشست ماه جاری این سازمان را رد خواهد کرد.

رویترز مدعی است، حسین کاظم پور اردبیلی، نماینده ایران در اوپک از رئیس هیئت مدیره اوپک خواست تا بحث در مورد تحریم‌ها را در دستورجلسه نشست 22 ژوئن این سازمان قرار دهد و این نامه به دست رویترز رسیده است.

ماه گذشته نیز وزیر نفت ایران از اوپک خواست تا از ایران در برابر تحریم‌های آمریکا حمایت کند که این نشان دهنده مخالفت تهران با دیدگاه عربستان برای افزایش تولید است.

زنگنه ماه گذشته در نامه‌ای به همتای اماراتی خود نوشت: «من تمایل دارم... بر اساس ماده 2 اساسنامه اوپک که بر حفاظت از منافع اعضا به صورت انفرادی و جمعی تاکید دارد، خواهان حمایت اوپک (از کشور) شوم.»

کاظم‌پور با اشاره به نامه زنگنه از هیئت مدیره اوپک خواست تا این موضوع را با این تیتر «کنفرانس وزارتی اوپک از کشورهای عضو که تحت تحریم‌های غیرقانونی، یکجانبه و فراسرزمینی قرار دارند، حمایت می‌کند.» در دستورکار مذاکرات نشست ژوئن اضافه کند.

به گفته این منبع آگاه، احمد الکعبی، رئیس اماراتی اوپک پس از دریافت درخواست کاظم پور، از شورای حقوقی درخواست مشورت کرده است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44449

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر