عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران

وزیر صنعت به رأی مردم در انتخاب هیات رئیسه اتاق اصناف ایران تمکین کند

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران، گفت: وزیر صنعت و معاونش به رای مردم در انتخاب اعضای هیات رئیسه اتاق اصناف تمکین کنند تا قانون در رابطه با برگزاری انتخابات داخلی اجرا شود.

وزیر صنعت به رأی مردم در انتخاب هیات رئیسه اتاق اصناف ایران تمکین کند

گیلان خبر: ابراهیم درستی عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران امروز با اشاره به مشکلات داخلی اصناف و تفاهم‌نامه منعقد شده روز گذشته با وزارت صمت اظهار داشت: روز گذشته روز ملی اصناف بود، اما هیات رئیسه اتاق تهران حضور نداشت. از معاون وزیر صنعت (یونس سینکی) سوال کنید که علت چیست، چرا 4 ماه است انتخابات داخلی برگزار نمی‌شود. امسال آقای فاضلی در انتخابات نفر چهارم شده است.

وی ادامه داد: میزان رای مردم بوده و رای آنها حق‌الناس است. خاطرم هست که رئیس ‌جمهور در نشست مطبوعاتی زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری خود گفت، آنچه از صندوق بیرون آید، ملاک است، اما اکنون در رابطه با انتخابات اتاق اصناف چرا این موضوع ادا نمی‌شود. در دولت شما نباید فشار بیاورند که به فلان شخص رای دهید، یا آنکه دوستان شما توصیه کنند، نقد دولت را می‌کنیم، چون آن را از خود می‌دانیم، مسئولان اجازه بدهند انتخابات داخلی اتاق ایران و نیز اتاق تهران که 60 روز از آن گذشته برگزار شود. 

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران با بیان اینکه یکی از اعضای اتاق تهران نیز فوت کرده است و باید انتخابات آن برگزار شود، گفت: در اجرای دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ها مشکل نداریم و مشکلات در تفکر و برخوردهای سلیقه‌‌ای و شخصی است. 

این فعال بخش خصوصی با بیان اینکه از رسانه‌ها متوجه شدم تفاهم‌نامه‌ای میان اصناف و وزارت صنعت منعقد شده، گفت: چرا هیات رئیسه اتاق اصناف ایران از محتوای این تفاهم‌نامه و عنوان آن مطلع نیست،‌ مگر نباید این تفاهم در اصناف کارشناسی و چکش‌کاری شود. نمی‌شود فردی تصمیم‌ گرفت، بلکه نیاز به کار تشکیلاتی دارد. متولی اصناف، وزارت صنعت، معدن و تجارت است. 

وی با اشاره به اینکه باید از رای مردم در اتاق اصناف ایران صیانت کرد، یادآور شد: اصناف را سیاسی نکنیم، اصناف کار اقتصادی باید داشته باشد و برای مردم است. 

درستی با بیان اینکه فضای کسب و کار خراب است، تصریح کرد: تاکنون از زبان وزیر صنعت و معاون آن نشنیده‌ام انتخابات داخلی اتاق اصناف ایران را برگزار کند. باید به رای مردم احترام بگذارید، یا قانون را عوض کنید تا ریاست انتصابی باشد. فشار مضاعف نیاورید و پرونده‌سازی نکنید. 

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران با اشاره به جلسه اعضای اتاق اصناف ایران با رئیس فراکسیون اصناف مجلس تصریح کرد: آنها نیز با ما هم عقیده بوده و آقای حسن‌پور تاکید کرد، وزیر صنعت وقتی می‌خواست از مجلس رای بگیرد به اتاق اصناف آمد و اکنون نیز باید پاسخگوی اصناف باشد. بنابراین آقای سینکی معاون وزیر صنعت باید در رابطه با انتخابات داخلی جواب بدهد و موضوع را بپذیرد با این حال وی (سینکی) اشاره کرده که هر کسی باشد تمکین می‌کند اما نمی‌دانیم چرا ادا نمی‌شود. با این وضع اقتصاد مسلما شیوه مدیریت غلط بوده است. 


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44692

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر