مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام خبر داد

توزیع گوشت و مرغ منجمد به نرخ دولتی برای هیات‌های مذهبی/قیمت مرغ تازه کاهش یافت

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: با توجه به نزدیک شدن ایام محرم و عزاداری حسینی، مرغ و گوشت گوساله منجمد به نرخ مصوب دولتی از طریق ادارات کل پشتیبانی امور دام در استان‌ها در اختیار هیات‌های مذهبی قرار می‌گیرد.

توزیع گوشت و مرغ منجمد به نرخ دولتی برای هیات‌های مذهبی/قیمت مرغ تازه کاهش یافت

گیلان خبر: حمید ورناصری در مورد تمهیدات در نظر گرفته شده توسط این شرکت برای توزیع گوشت و مرغ مورد نیاز هیات‌های مذهبی در ماه محرم اظهار داشت: تمام هیات‌های مذهبی می‌توانند با دریافت نامه از ستاد تنظیم بازار استان خود به ادارات کل پشتیبانی امور دام هر استان مراجعه کرده و گوشت گوساله منجمد و گوشت مرغ را به اندازه نیازشان دریافت کنند. 

وی در مورد قیمت گوشت و مرغ توزیعی هم گفت: قیمت تحویل هر کیلوگرم گوشت گوساله منجمد به هیات‌ها 27 هزار تومان و عرضه به مصرف کننده و خانوار 29 هزار تومان و هر کیلوگرم مرغ منجمد 6320 تومان تحویل هیات‌ها و 6750 تومان برای مصرف خانوار در نظر گرفته شده است. 

کاهش ۲۵۰۰ تومانی قیمت هر کیلوگرم مرغ تازه در بازار

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام همچنین در مورد قیمت مرغ هم گفت: با توجه به اینکه شرایط بازار به گونه‌ای است که قیمت مرغ گرم به تعادل رسیده است و با افت هر کیلوگرم 2500 تومان مواجه شده امروز متوسط قیمت هر کیلوگرم مرغ در تهران 9400 تا 9500 تومان است. 

ذرت کیلویی ۱۱۳۰ و کنجاله سویا ۲۲۰۰ تومان

ورناصری همچنین در مورد وضعیت قیمت نهاده‌های مصرفی مرغداری‌ها از جمله کنجاله سویا و ذرت هم گفت: از آنجایی که این دو نهاده‌ مهم توسط بخش خصوصی و دولتی وارد و به اندازه نیاز تامین شده است، اکنون آرامش بسیار خوبی در بازار حاکم است، به طوری که متوسط قیمت ذرت امروز در مبادی ورودی بنادر 1130 تا 1140 تومان است؛ همچنین هر کیلوگرم کنجاله سویا 2200 تا 2250 تومان در مبادی ورودی است که البته با توجه به مسافت هر استان نسبت به بنادر ورودی قیمت کرایه حمل به این رقم اضافه می‌شود. 

ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده را 6 تا 6200 تومان اعلام کرده بود که با توجه به احتساب لاشه و ضایعات قیمت منطقی آن 9 تا 9200 تومان با توجه به هزینه‌های تمام شده مرغداران در بازار محاسبه می‌‌شود. 

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 44973

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر