کاهش قیمت نفت با تشدید جنگ تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان

امروز قیمت نفت در بازارهای جهانی با با تشدید جنگ تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان کاهش یافت.

کاهش قیمت نفت با تشدید جنگ تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان

گیلان خبر: امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت ۵۰ سنت کاهش یافت و هر بشکه از این نفت به قیمت ۷۷ دلار و ۵۵ سنت معامله شد.

قیمت نفت وست تگزاس آمریکا هم امروز کاهشی بود و هر بشکه از این نفت با ۲۹ سنت کاهش به قیمت ۶۸ دلار و ۶۲ سنت به فروش رفت.

خبرگزاری رویترز درباره بازار جهانی نفت نوشت: پس از آخرین رویارویی جنگ تعرفه‌ای چین و آمریکا چشم‌انداز تقاضا برای کاهش یافت چرا که این دو کشور دو اقتصاد بزرگ جهان هستند و تأثیر آن روی تقاضاهای پالایشگاهی نفتی دو کشور وجود خواهد داشت.

براساس گزارش رویترز، دونالد ترامپ روز دوشنبه تعرفه ۱۰ درصدی را روی ۲۰۰ میلیارد دلار کالای وارداتی از چین اعمال کرد.

ونگ شیائو رئیس موسسه تحقیقاتی نفت «گوتوآی جونان فیوچرز» امروز سه‌شنبه اعلام کرد: تشدید جنگ تجاری بین دو کشور حساسیت‌هایی را ایجاد کرده است و تاثیر آن بر رشد اقتصادی این دو کشور آرام آرام عمیق‌تر می‌شود و همین مسئله روی تقاضای نفت این دو کشور تاثیر خواهد گذاشت.

براساس آمارهای دولتی دو کشور؛ پالایشگاه‌های نفت آمریکا روزانه ۱۷.۷ میلیون بشکه در هفته گذشته مصرف داشتند در حالی است که پالایشگاه‌های چین هم حدود ۱۱.۸ میلیون بشکه در روز در ماه آگوست نفت استفاده کرده‌اند.

رویترز می‌نویسد: جنگ تعرفه‌ای دو کشور به احتمال زیاد فعالیت‌های اقتصادی هر دو کشور را محدود خواهد کرد و رشد تقاضا را در هر دو کشور کاهش خواهد داد. با این وجود چشم‌انداز کاهش تقاضا با تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران که قرار است از ۴ نوامبر آغاز شود نیز بر بازار جهانی نفت سایه افکنده است. و تحریم‌های ایران مانع از کاهش بیشتر قیمت نفت در بازار شده است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45114

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر