مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور:

افزایش ظرفیت تولید آب شرب موجب رشد مصرف می شود/برنامه‌ریزی برای تامین آب سال آینده

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت:هرچقدر ظرفیت تولید آب افزایش پیدا کند، تقاضا برای مصرف هم اضافه می‌شود، لذا لازم است بر روی مدیریت مصرف به صورت جدی سرمایه‌گذاری کنیم.

افزایش ظرفیت تولید آب شرب موجب رشد مصرف می شود/برنامه‌ریزی برای تامین آب سال آینده

گیلان خبر: حمیدرضا جانباز در نشست معاونین بهره‌برداری سراسر کشور با تاکید بر اینکه باید تمامی امکانات را برای تامین آب شرب تابستان 98 بسیج کرده و برای افزایش تاب‌آوری تاسیسات و تداوم خدمات برنامه منسجم تدوین کنیم گفت: تجارب اقدام‌های انجام‌گرفته، به خصوص تجارب و اقدامات صورت گرفته در راستای کاهش اثرات تنش آبی در تابستان و همچنین فعالیت‌های صورت گرفته به منظور تاب‌آوری تاسیسات باید مستند و منتشر شود.
وی در ادامه افزود: احتمال می‌رود وضعیت بارندگی در سال آبی 98-97 همانند سال آبی 97-96 باشد، لذا از هم‌اکنون باید برای سال آینده برنامه‌ریزی داشته باشیم.
وی گفت: دیگر مدیریت تأمین آب به تنهایی پاسخگوی نیازها نیست و متاسفانه طرح‌های آبرسانی به سرعت به افق بهره‌برداری می‌رسند، هرچقدر ظرفیت تولید آب افزایش پیدا کند، تقاضا برای مصرف هم اضافه می‌شود، لذا لازم است بر روی مدیریت مصرف به صورت جدی سرمایه‌گذاری کنیم.
جانباز در ادامه به ضرورت جلب مشارکت مردم برای کاهش مصرف تاکید و خطاب به معاونین بهره‌برداری افزود: برای تغییر رفتار مصرف‌کنندگان نیاز به مشاور اجتماعی دارید. در ارتباط مستقیم‌تر با روابط عمومی از خدمات مشاورین اجتماعی برای مدیریت مصرف استفاده کنید. همچنین لازم است مردم را در جریان وضعیت آب هر منطقه‌ای قرار دهیم.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45280

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر