معاون مرکز مدیریت راه‌ها اعلام کرد

ترافیک روان در مرزهای سه‌گانه/ زائران‌ برگشت خود را به روز اربعین موکول نکنند‌

معاون مرکز مدیریت راه‌ها با اشاره به ترافیک روان در محورهای منتهی به مرزهای سه‌گانه، گفت: از روز دوشنبه مسیرهای برگشت پرترافیک خواهد بود، از زائران می‌خواهیم سفرهای برگشت خود را فقط به روز اربعین موکول نکنند و توزیع سفر داشته باشند.

ترافیک روان در مرزهای سه‌گانه/ زائران‌ برگشت خود را به روز اربعین موکول نکنند‌

گیلان خبر: مژگان جلیلیان درباره آخرین وضعیت ترافیکی محورهای منتهی به مرزهای سه‌گانه (مهران، چزابه و شلمچه) در سفرهای اربعین حسینی، اظهار داشت: در حال حاضر در جاده‌های منتهی به مرزهای مهران، شلمچه و چزابه ترافیک روا‌ن است و مورد خاصی مشاهده نمی‌شود البته در برخی مقاطع ترافیک‌های نیمه‌سنگین مقطعی رخ می‌دهد اما در کل ترافیک روان است.

وی‌ ادامه داد: در محور ایلام ـ مهران و مرز مهران ترافیک روان است اما در ایلام و خوزستان شرایط جوی حاکی از بروز گردوغبار در این دو استان است که از مسافران می‌خواهیم با توجه به این موضوع احتیاط را در دستورکار قرار دهند.

معاون مرکز مدیریت راه‌ها با بیان اینکه پیک سفرهای رفت زائران حسینی همان طور که پیش‌بینی می‌شد روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه هفته گذشته بود، اظهار داشت: تقریباً از روز گذشته روند نزولی ترافیک در مسیرهای رفت به سمت عتبات و مرزهای سه‌ گانه آغاز شد و تردد تا اندازه‌ای کاهش یافت.

جلیلیان افزود: پیش‌بینی می‌کنیم از روز دوشنبه سفرهای برگشت زائران حسینی آغاز شود و در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری به اوج خود برسد.

معاون مرکز مدیریت راه‌ها  به زائران توصیه کرد حتماً به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی توجه کنند، ضمن آن‌که سفرهای برگشت خود را توزیع کنند.

جلیلیان اظهار داشت: به هر حال از روز دوشنبه سفرهای برگشت آغاز می‌شود و در روز اربعین و روز بعد از آن به اوج خود می‌رسد و ترافیک سنگین خواهد بود که بهتر است زائران با توجه به این موضوع نسبت به توزیع سفر برگشت خود اقدام کنند، زائران تلاش کنند فقط روز اربعین را برای برگشت انتخاب نکنند و روز قبل و یا روزهای بعد از اربعین را هم مدنظر داشته باشند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45788

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر