سفیر کره جنوبی در ایران:

توسعه تعاونی و بخش خصوصی کلید ایجاد اشتغال در ایران است

سفیر کره جنوبی در ایران گفت: توسعه تعاونی و بخش خصوصی کلید اشتغال به خصوص در دوران مقاومت اقتصادی خواهد بود.

توسعه تعاونی و بخش خصوصی کلید ایجاد اشتغال در ایران است

گیلان خبر: یو جانگ هیان، سفیر کره جنوبی در ایران در سمینار آموزشی مشترک اتاق تعاون ایران و سفارت کره جنوبی گفت : این سمینار نخستین کارگاه آموزشی مشترک بین دو کشور در حوزه تعاونی است و امیدواریم دو کشور علاوه بر همکاری در سایر زمینه‌های اقتصادی در بخش تعاون نیز بتوانند همکاری‌های مشترک خوبی داشته باشند.
وی همکاری‌هایی از این دست را به‌خصوص در نوسان بازار صادرات حائز اهمیت برشمرد.
سفیر کره جنوبی در ایران با اشاره به اینکه جمعیت جوانان ۱۵ تا ۲۹ ساله ایران ۲۰ میلیون نفر هستند، گفت: توسعه تعاونی و بخش خصوصی کلید اشتغال به خصوص در دوران مقاومت اقتصادی خواهد بود.
وی همکاری‌های مشترک ایران و کره در بخش تعاون را با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تولیدات در بازار بین‌الملل و رقابت فرصت مناسبی در عرصه اقتصاد برشمرد.
وی با اشاره به اینکه قانون اساسی بخش اقتصادی ایران را به بخش دولتی خصوصی و تعاونی تقسیم کرده است، گفت: به نظر می رسد توسعه بخش تعاون در کاهش هزینه تولید و توسعه اقتصادی اهمیت بیشتری دارد و اگر این بخش در ایران گسترش پیدا کند می‌تواند در آینده مرکز لجستیکی در آسیای میانه و خاورمیانه باشد.
سفیر کره گفت: ایران و کره در بحران‌های سیاسی بین‌الملل سال های اخیر همکاری های خوبی داشته اند و کره جنوبی ایران را به عنوان دوست خود می‌شناسد بنابراین اراده تداوم همکاری های دوجانبه وجود دارد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 45850

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر