مدیرعامل پتروشیمی قائدبصیر:

مشکلی با تسویه ارزی بهای خوراک نداریم

مدیرعامل پتروشیمی قائدبصیر گفت: در حال حاضر ارز حاصل از فروش محصولات خود را در سامانه نیما می فروشیم و اگر شرایط ارزی به گونه ای تغییر یابد که تمامی مجتمع های پتروشیمی می بایست از آن تبعیت کنند مطیع روش های جدید خواهیم بود.

مشکلی با تسویه ارزی بهای خوراک نداریم

گیلان خبر: فرزادی مدیر عامل پتروشیمی قائد بصیر امروز در فرابورس و در جمع خبرنگاران با اشاره معارفه سهام این شرکت و آخرین وضعیت بنیادی آن در آستانه عرضه اولیه گفت: این شرکت به عنوان تنها تولید کننده ABS در بخش خصوصی کشور طی سال ۱۳۷۶ تاسیس و در سال ۱۳۸۱ واحدهای SAN و ABS آن راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه ۲۵ درصد از مواد اولیه مصرفی این شرکت از طریق واردات تامین می شود از تمهیدات اندیشیده شده برای تامین مواد مصرفی و امکان تداوم صادرات محصولات تولیدی این ناشر سخن گفت و افزود: با توجه به نوع خوراک مصرفی پتروشیمی قائد بصیر تغییر فرمول نرخ خوراک گاز و یا سوخت مصرفی پتروشیمی ها تاثیری بر سودآوری این شرکت نخواهد داشت.

وی در برابر پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا در صورت تعیین ارز به عنوان مبنای محاسبه فروش خوراک این ناشر حاضر به تسویه حساب ارزی با دولت است پاسخ داد: در حال حاضر ارز حاصل از فروش محصولات خود را در سامانه نیما می فروشیم و اگر شرایط ارزی به گونه ای تغییر یابد که تمامی مجتمع های پتروشیمی از آن می بایست تبعیت کنند مطیع روش های جدید خواهیم بود.

وی در ادامه تصریح کرد:بانک مرکزی و هیات دولت بخشنامه های بسیاری را در خصوص ارز تا کنون ابلاغ کرده اند که اصلی ترین آن بخشنامه ای بود که می بایست تا ۱۵ مرداد ماه امسال شرکت های پتروشیمی و فولادی و معدنی ارز حاصل از فروش صادراتی خود را به نرخ ۴۲۰۰ تومان در سامانه نیما تسعیر می کردند و پس از این تاریخ نیز مطابق دلار سامانه نیما که حدود ۷۰۰۰ تومان تعیین شده در سرفصل درآمد های ارزی شرکت تسعیر شده است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46022

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر