مدیر برنامه ریزی اتحادیه ICA-AP اعلام کرد

استفاده ایران از تجریات کره و ژاپن در بخش تعاونی

مدیر برنامه ریزی اتحادیه تعاون آسیا و اقیانوسیه گفت: بهترین راه برای اینکه تعاونی ها بتوانند در ایران پیشرفت کنند این است که تجربیات تعاونی های کشورهایی نظیر کره جنوبی و ژاپن استفاده کنند.

استفاده ایران از تجریات کره و ژاپن در بخش تعاونی

گیلان خبر: ساوی تیری سینگ مدیر برنامه ریزی اتحادیه ICA-AP با بیان اینکه نمایندگان بیش از ۳۰ کشور در سیزدهمین اجلاس بین المللی تعاون در آسیا و اقیانوسیه حضور داشتند گفت:  توانستیم ارتباطات ارزشمندی را بین نمایندگان بخش تعاون در کشورهای مختلف برقرار کنیم.

وی در مراسم بازدید از  پروژه‌های سرمایه‌گذاری ایران گفت: بهترین راه برای اینکه تعاونی ها بتوانند در ایران پیشرفت کنند این است که تجربیات تعاونی های کشورهایی نظیر کره جنوبی و ژاپن استفاده کنند.

وی با بیان اینکه ۴۱ درصد از گردش مالی کره جنوبی در بخش تعاون است، افزود: بهترین روش سرمایه گذاری این است که سرمایه‌گذاران با محوریت بخش تعاون به ویژه اتاق تعاون ایران وارد مذاکرات سرمایه گذاری در سطح بین المللی شوند.

مدیر برنامه ریزی اتحادیه بین المللی تعاون در منطقه آسیا پاسفیک با بیان اینکه در جهان یک میلیارد نفر عضو تعاونی ها هستند، این بخش از اقتصاد را یک ظرفیت بزرگ برای اقتصاد دنیا برشمرد و گفت: بخش غیر دولتی تعاون در هر کشوری بخش مهمی را در اقتصاد آن کشور ایفا می کند که انتظار می رود در ایران نیز با حمایت و توجه بیشتر به این بخش، بخش تعاون، توسعه پیدا کند.

وی با اشاره به میزبانی خوب ایران از برگزاری سیزدهمین اجلاس بین المللی تعاون در منطقه آسیا-اقیانوسیه گفت: خوشبختانه با توجه به اینکه نمایندگان حدود سی کشور در این اجلاس حضور داشتند توانستیم ارتباطات ارزشمندی را بین نمایندگان بخش تعاون در کشورهای مختلف برقرار کنیم.

مدیر برنامه ریزی اتحادیه بین المللی تعاون در منطقه آسیا پاسفیک تاکید کرد: در حاشیه این اجلاس مذاکرات و توافقات خوبی بین نمایندگان بخش تعاون کشورهای مختلف رد و بدل شد و امیدواریم این مذاکرات بتواند منجر به توسعه تعاون در دنیا شود.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46719

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر