مدیرکل دفتر مدیریت مصرف آب و آبفای وزارت نیرو:

سرانه مصارف آب مدارس دولتی شهرهای عادی و دارای تنش تعیین شد

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف آب و آبفای وزارت نیرو با تاکید بر اینکه شیوه‌نامه مصرف آب مدارس و مساجد سخت‌گیرانه تهیه شده گفت: سرانه مصرف آب مدارس دولتی برای شهرهای عادی و دارای تنش تعیین شد.

سرانه مصارف آب مدارس دولتی شهرهای عادی و دارای تنش تعیین شد

گیلان خبر: بنفشه زهرایی در پاسخ به این سؤال که آیا رایگان شدن آب شرب مدارس و مساجد به نوعی موجب رشد مصرف آب و بی توجهی دانش‌آموزان نسبت به مدیریت مصرف می‌شود، گفت: مصرف آب واحدهای با کاربری آموزشی شامل مدارس و دانشگاه‌ها حدود ۳ درصد است، بنابراین اینکه گفته می‌شود وزارت نیرو در اجرای مصوبه مجلس کارشکنی می‌کند، درست نیست، چرا که باید اذعان کرد که میزان مصرف کاربری آموزش عدد پایینی است و در درآمد شرکت‌های آبفا نقشی ندارد، بنابراین نگاه وزارت نیرو به این موضوع، فرهنگی است.

زهرایی ادامه داد: وزارت نیرو بخشنامه جدیدی به شرکت‌های آبفا برای مصوبه جدید مجلس ابلاغ کرده است که سخت‌گیرانه هم هست و میزان الگوی مدارس برای هر نفر را ماهانه ۱۶۰ لیتر در نظر گرفته است که اگر تا این میزان آب مصرف شود، آب مجانی است، اما در صورت عدم رعایت الگو، کل هزینه آب مصرفی دریافت می‌شود.

وزارت نیرو بخشنامه جدیدی به شرکت‌های آبفا برای مصوبه جدید مجلس ابلاغ کرده است که سخت‌گیرانه هم هست و میزان الگوی مدارس برای هر نفر را ماهانه ۱۶۰ لیتر در نظر گرفته است

 

*سرانه مصرف آب مدارس تعیین شد

وی با اشاره به اینکه این ابلاغیه وزارت نیرو بر روی نظام تعرفه‌ای شرکت‌های آبفا نیز درج شده است، گفت: البته شرکت‌های آبفا منتظرند که وزارت آموزش و پرورش لیست مدارس دولتی را اعلام کند تا تعرفه‌ها مطابق با این بخشنامه محاسبه شود.

وی ادامه داد: با این اوصاف خیلی نگران‌ افزایش مصرف آب نیستیم، چرا که شیوه‌نامه تهیه شده سخت‌گیرانه نوشته شده است.

به گفته زهرایی، در مدارس دولتی سرانه مصرف دانش‌آموز ۱۶۰ لیتر در ماه برای شهرهای عادی، برای شهرهای دارای تنش ۱۲۰ لیتر و برای شهرهایی که وضعیت بحرانی دارند ۹۰ لیتر در نظر گرفته شده است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 46721

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر