وزیر امور اقتصادی و دارایی مطرح کرد

شروط واگذاری اموال مازاد بانک ها/ چوب حراج به اموال خود نزنید

وزیر امور اقتصادی و دارایی سرعت همراه با دقت و سلامت را ۳ شرط مهم واگذاری اموال مازاد و بنگاه‌های متعلق به بانک‌ها عنوان کرد و گفت: ما به هیچ وجه به دنبال این نیستیم که بانک‌ها چوب حراج به اموال خود بزنند.

شروط واگذاری اموال مازاد بانک ها/ چوب حراج به اموال خود نزنید

گیلان خبر: به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، فرهاد دژپسند طی سخنانی در جلسه بررسی روند واگذاری اموال مازاد بانک ها، اظهار داشت: دو موضوع بحث کلی "اصلاح نظام بانکی" و دیگری، "واگذاری اموال و دارایی های مازاد بانک ها"به طور مستمر از وزارت اقتصاد مورد مطالبه قرار میگیرد.

وی تاکید کرد: معتقدم آنچه که باید برای یک بانک به عنوان بنگاهی اقتصادی مهم باشد، خرید و حفظ ملک به امید فروش گران تر آن نیست، بلکه خود پول باید برای بانک مهم باشد، زیرا بانک توانایی آن را دارد که با گردش پول و کار کردن با آن، درآمدی به مراتب بیش از اداره ملک، کسب کند.

وزیر اقتصاد ادامه داد: ما به هیچ وجه به دنبال این نیستیم که بانک ها چوب حراج به اموال خود بزنند و اتفاقا تاکید داریم، اموال بانک ها باید مطابق با واقعیات قیمت گذاری شده و تا حد امکان به صورت نقد بفروش برسند.

دژپسند با بیان اینکه اگر بتوانیم از دارایی بانک ها به صورت "اهرم" استفاده کنیم، خیلی خوب است، عنوان کرد: بانک ها می توانند، به عنوان مثال، ملک های خود در بافت های فرسوده را برای "مسکن اجتماعی" نشانه گذاری کنند و در این خصوص از سود ناشی از سرمایه گذاری هم استفاده کنند، چرا که این امر، آثار اجتماعی و اقتصادی زیادی دارد.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47103

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر