امروز در بازارهای جهانی

قیمت طلا با تضعیف دلار افزایش یافت

امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا تحت تاثیر تضعیف ارزش دلار بیش از 5 دلار در هر اونس افزایش یافت.

قیمت طلا با تضعیف دلار افزایش یافت

گیلان خبر: امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا پس از آنکه فدرال رزرو آمریکا بسیار کمتر از حد انتظار نرخ بهره را در این کشور افزایش داد قیمت طلا هم بالا رفت. 

رویترز می‌نویسد: دلیل بالا رفتن طلا تضعیف ارزش دلار در بازارهای جهانی است که پس از افزایش نرخ بهره در آمریکا اتفاق افتاد. معمولا افزایش نرخ بهره باعث تقویت دلار می‌شود اما از آنجایی که افزایش نرخ بهره بسیار کمتر از انتظار و پیش‌بینی‌ها بود روند دلار تضعیف شد و قیمت طلا را در بازارهای جهانی بالا برد. 

رابطه قیمت دلار و طلا الاکلنگی است زمانی که ارزش دلار پایین می‌آید طلا در بازارهای جهانی تقویت می‌شود و زمانی که ارزش دلار بالا می‌رود قیمت طلا پایین می‌آید. 

کاهش ارزش دلار معمولا طلا را برای خریداران دیگر ارزها ارزان‌تر می‌سازد و با افزایش تقاضا در بازارهای جهانی قیمت بالا می‌رود.

امروز اونس جهانی 5.6 دلار افزایش یافت و به قیمت 1247 دلار و 90 سنت معامله شد. قیمت امروز طلا در کمترین زمان 1244 دلار و در بیشترین زمان 1249 دلار به فروش رفت. قیمت امروز طلا نسبت به یک ماه گذشته 26 دلار و 80 سنت افزایش داشت اما نسبت به یکسال گذشته 17.2 دلار با کاهش همراه شد. 

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47105

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر