امروز در بازارهای جهانی

تعطیلی دولت آمریکا قیمت طلا را بالا کشید

امروز قیمت طلا تحت تأثیر تعطیلی دولت آمریکا در پی تنش بین ترامپ و کنگره برای تخصیص بودجه به دیوارکشی بین آمریکا و مکزیک، به بیشترین میزان 6 ماه گذشته رسید.

تعطیلی دولت آمریکا قیمت طلا را بالا کشید

گیلان خبر: امروز در بازارهای جهانی قیمت طلا نسبت به روز گذشته افزایش یافت و به بیشترین میزان 6 ماه گذشته رسید.

به گزارش رویترز، قیمت طلا امروز به بیشترین میزان 6 ماه گذشته رسید که دلیل عمده آن نگرانی بازار از تضعیف اقتصاد جهانی و نیز تعطیلی بخشی از دولت آمریکا است. سرمایه‌گذاران مجبور شدند برای حفظ سرمایه‌های خود به سمت فلزات از جمله طلا روی بیاورند. 

«یوچی‌آیکمیزو» مدیر بخش توکیو استاندارد بانک ICBC، گفت: «سرمایه‌گذاران از شرایط افت اقتصاد جهانی ناراضی هستند و سرمایه‌گذاری طلا را به عنوان پناهگاهی برای حفظ سرمایه‌های خود می‌پندارند».

وی ادامه داد: «همواره در پایان هر سال تقاضا برای طلا بیشتر می‌شود و اگر قیمت طلا در آینده نزدیک به 1300 دلار برسد هیچ تعجبی ندارد».

قیمت طلا امروز در کمترین زمان 1271 و در بیشترین زمان 1275.4 دلار رسید. قیمت امروز فلز زرد امروز 3.8 دلار افزایش یافت که نسبت به یک ماه گذشته 51.2 دلار بیشتر بود اما نسبت به یک سال گذشته 10.2 دلار کاهش داشت.

در گروه سایر فلزات گرانبها هم نقره با 9 سنت افزایش 14.83 دلار معامله شد. فلزات گرانبهای پلاتینیوم وپالادیوم هم افزایشی به ترتیب 6 و 11 دلار را تجربه کردند.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47292

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر