گزارشی از وضعیت آب و هوا

سرمای زیر صفردرجه در ۲۷ استان/آلودگی هوا در شهرهای بزرگ

در ۳ روز آینده در اغلب مناطق کشور جوی آرام و پایدار پیش‌بینی می‌شود و پیامد آن در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا خواهد بود که تا روز دوشنبه ادامه دارد.

سرمای زیر صفردرجه در ۲۷ استان/آلودگی هوا در شهرهای بزرگ

گیلان خبر: براساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی ‌امروز در جنوب سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید همراه با گردوخاک پیش‌بینی می‌شود و تا ظهر یکشنبه در بخش‌هایی از شمال شرق کشور شاهد بارش پراکنده خواهیم بود.

روز دوشنبه در غرب و جنوب غرب کشور افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

امروز و فردا شرق خلیج فارس و مرکز خلیج فارس همچنین تنگه هرمز و دریای عمان مواج است.

در ۲ روز آینده وزش باد شدید در شرق و نیمه جنوبی کشور تداوم دارد که در برخی مناطق با پدیده گرد و خاک همراه است.

بعد از ظهر امروز از غبار مناطق جنوب غرب و جنوب کشور کاسته می‌شود.

در ۳ روز آینده در اغلب مناطق کشور جوی آرام و پایدار پیش‌بینی می‌شود و پیامد آن در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا از فردا خواهد بود که تا دوشنبه ادامه دارد.

آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری به تدریج غبار محلی پیش‌بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۷ و ۲- درجه خواهد بود.

فردا بندرعباس با بیشینه دمای ۲۴ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و همدان با کمینه دمای ۱۲ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

فردا در ۲۷ استان دمای هوا صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (یکم مهرماه ۹۷) تا روز ۲۲ دی‌ماه سال‌جاری ۱۰۴.۲‌میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۳۴.۴میلی‌متر بوده است، بنابراین بارش سال جاری تا این تاریخ ۲۰۲.۹درصد بیشتر از سال گذشته است.

میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۸۴.۵ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۲۳.۳درصد بیشتر از سال بلندمدت است.

بیشترین میزان بارش در هفته شانزدهم سال زراعی متعلق به منطقه کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری به میزان ۱۰۲.۲ میلی‌متر بوده است.

در همین مدت میانگین گرم‌ترین منطقه میناب در استان هرمزگان به میزان ۲۷.۶درجه سلسیوس و سردترین منطقه زرینه در استان کردستان به میزبان ۱۱.۷ منفی درجه سلسیوس بوده است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 47609

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر