رئیس سازمان دامپزشکی:

با عاملان انتشار خبر نادرست ذبح غیرشرعی مرغ برخورد می‌شود/واردات گوشت از 12 کشور

رئیس سازمان دامپزشکی کشوربا بیان اینکه خبر ذبح نادرست و غیرشرعی مرغ صحت ندارد، گفت: شناسایی عاملان انتشار این خبر در دستور کار است و با آنها برخورد قانونی خواهد شد.

با عاملان انتشار خبر نادرست ذبح غیرشرعی مرغ برخورد می‌شود/واردات گوشت از 12 کشور

گیلان خبر: علیرضا رفیعی‌پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤال فارس که درباره خبر ذبح نامناسب و غیر شرعی مرغ که در رسانه‌ها مطرح شده است، چه پاسخی دارید، گفت: میلیون‌ها قطعه مرغ که شاید بالغ بر ۷۵۰ میلیون قطعه مرغ باشد، کشتار می‌شود و چنین اتفاقی نمی‌افتد که سر یا پا در بدن مرغ باقی بماند و همین طور بسته‌بندی شود.

روز گذشته خبری در رسانه‌ها منتشر شد که مرغ با ذبح غیرشرعی و در حالی که سر یا پای مرغ جدا نشده بسته‌بندی شده بود.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت:‌ این بحث‌ها تشویش اذهان عمومی است و چنین چیزی با وجود ناظران شرعی در کشور اتفاق نمی‌افتد.

وی همچنین گفت:‌احتمال دارد ۱۰ درصد بریدگی نادرستی در لاشه مرغ اتفاق بیفتد، اما اینکه پا یا سر به طور کامل در بدن مرغ باقی بماند وجود ندارد.

* واردات مرغ نداریم

وی همچنین تاکید کرد: واردات مرغ وجود ندارد که مردم بگویند اینها وارداتی بوده است و در داخل هم نظارت کامل است و چنین چیزی که گفته می‌شود، سر مرغ جدا نمی‌شود، اصلا امکانپذیر نیست.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور تاکید کرد:‌ شناسایی عاملان این اقدام که احتمال دارد عکس‌هایی را به صورت فتوشاپی درست کنند و در شبکه‌های مجازی منتشر کنند، در درست بررسی است.

رفیعی‌پور اعلام کرد:‌ پیش از این هم برخی در شبکه‌های مجازی اعلام کردند که گوشت سگ در رستوران‌ها  سرو می‌شود که با بررسی‌ها مشخص شد، آن چیزی که ادعا می‌کردند گوشت بز بود و قوه قضائیه با عاملان این کار به شدت برخورد کرد.

*آنفلوآنزا ۹۹ درصد کاهش یافت

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه آنفلوآنزای پرندگان در کشور کاهش یافته است، گفت: بررسی‌های ما نشان داد که میزان بروز آنفلوآنزا نسبت به ماه گذشته ۹۸ درصد کاهش یافته و ما این پیش‌بینی را داریم که سال آینده خطر جدی نخواهیم داشت.

* واردات گوشت از ۱۲ کشور

به گفته رفیعی‌پور در حال حاضر گوشت از ۱۲ کشور وارد می‌شود و امکان واردات از ۴۰ کشور هم وجود دارد و در حال حاضر این که برخی ادعا می‌کنند واردات گوشت از برزیل متوقف شده، صحت ندارد و هم اکنون گوشت‌های برزیلی در دریا و بنادر در نوبت ترخیص است.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 48064

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر