وزیر راه و شهرسازی:

تعادل بخشی بازار مسکن وظیفه قانونی وزارت راه و شهرسازی است

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تعادل بخشی بازار مسکن وظیفه قانونی وزارت راه و شهرسازی است گفت:ایجاد سیاست پابرجا و برنامه مستمر در جریان تولید مسکن به ویژه توسط بخش خصوصی جزو برنامه‌های محوری است.

تعادل بخشی بازار مسکن وظیفه قانونی وزارت راه و شهرسازی است

گیلان خبر: وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر ضرورت توجه به بحث مسکن و ایجاد فضای کسب و کار در بافت‌های فرسوده گفت: تعادل بخشی به بازار مسکن وظیفه اصلی وزارت راه و شهرسازی است.

 به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح ٥٢٨ واحد مسکونی اقشار کم درآمد کوی کوثر اراک ضمن قدردانی از اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ساخت پروژه بیان کرد: افتتاح امروز یک نمونه از پروژه‌های انتخابی دولت دوازدهم است که همواره در بخش مسکن بر روی آن تاکید دارد و رییس جمهوری نیز به طور ویژه آن را مطالبه و پیگیری می‌کند.

اسلامی در ادامه با بیان اینکه تسهیل در عرضه مسکن هدف اصلی ما در این دوره محسوب می‌شود گفت: ایجاد سیاست پابرجا و برنامه مستمر در جریان تولید مسکن به ویژه توسط بخش خصوصی جزو برنامه‌های محوری ما بوده که هم اکنون در قالب برنامه عرضه و تولید ٤٠٠ هزار واحد مسکن دنبال می‌شود.

وی افزود: مشارکت مردم و همچنین خیرین در بافت های مسکونی جدیدی که شکل می‌گیرد امری ضروری محسوب شده و همکاری‌ها باید به گونه‌ای شکل بگیرد تا تمامی نیازهای مسکونی منطقه به نحو احسن برآورده شود.

این مقام مسئول با تاکید براینکه تعادل بخشی بازار مسکن وظیفه قانونی وزارت راه و شهرسازی در این مرحله به شمار می‌رود، گفت: ما باید در این مسیر با مراقبت از عرضه و تقاضا نیاز مسکن را با سیستم سنجش منظم دنبال کرده و برای پشتیبانی از تقاضا و مدیریت آن، شرایط عرضه را با تسهیل‌گری برای فعالان اقتصادی فراهم کنیم.

اسلامی با اشاره به اینکه پیشنهادهای لازم از سوی وزارت راه و شهرسازی در بودجه سال ٩٨ در سرفصل تبصره ٨ قانون جهت ارائه تسهیلات کافی به خریداران مسکن به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است، گفت: بحث مسکن شهری و گسترش شهرهای جدید استان در صورت وجود استعداد و تأسیسات زیربنایی و همچنین احیای بافت فرسوده از طریق مسائل زیرساختی چون مسکن از مباحث مهم استان مرکزی به شمار می‌رود که باید دنبال شود.

وی ادامه داد: طبق برنامه ٤٠٠ هزار واحدی مسکن، تعداد ٢ هزار و ٨٨ واحد به استان مرکزی اختصاص یافته که تلاش داریم براساس زمان‌بندی اعلام شده اجرایی شود.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در بافت‌های فرسوده باید در حوزه روبنایی مسکن و فضای کسب و کار، کار شده و گسترش یابد چراکه در این صورت سرمایه‌گذاری در سرانه‌ها به صورت خود به خود انجام شده و از حاشیه‌نشینی جلوگیری می‌شود.

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 48118

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر