بی آبی در گیلان غیر قابل قبول است؛

لاهوتی: شالیزارهای برنج گیلان در حال نابود شدن هستند.

گیلان خبر: بحران کمبود آب در گیلان از سوی مردم این استان غیر قابل قبول است.

لاهوتی: شالیزارهای برنج گیلان در حال نابود شدن هستند.

گیلان خبر: مهرداد بائوج لاهوتی با اشاره به مشکلات شالیکاران گیلانی  گفت: متوسط بارندگی درکشور حدود 240 میلی لیتر است، اما در استان گیلان نزدیک به هزار میلی لیتر بارندگی وجود دارد، به همین علت بحران کمبود آب در گیلان از سوی مردم این استان غیر قابل قبول است.

به گزارش گیلان خبر لاهوتی با اشاره به عوجود عدم مدیریت صحیح در بهره گیری از اب های سطحی در سطح استان گفت: متأسفانه به علت مدیریت ناصحیح وزارت نیرو درخصوص بهره گیری از آب های سطحی در حال حاضر سیل و بارش برف خسارت شدیدی به کشاورزان و باغداران استان گیلان وارد کرده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس نهم، در ادامه افزود: احداث 4 سد لاستیکی برروی رودخانه‌ها یکی از طرح های مهم تأمین آب لنگرود بود که متأسفانه تا به امروز این مهم از سوی وزارت نیرو اجرا نشده است به طوری که عدم اجرای این طرح منجر به ورود آب باران ماه گذشته به دریای خزر شد.

وی، با انتقاد از اینکه درحال حاضر کشاورزان به علت کمبود آب نمی توانند نشاء برنج بکارند، ادامه داد: اگر وزارت نیرو هر چه سریعتر بحران کمبود آب کشاورزان استان گیلان را مرتفع نکند بی شک شالیزارهای برنج مناطق شمالی کشور از بین خواهند رفت.

 

کد مطلب: 494

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر