برگزاری نشست تخصصی شورای بانکی استان گیلان در منطقه آزاد انزلی

در حال حاضر حدود 900 شرکت ثبت شده در این منطقه با سرمایه های خود در بانک های این منطقه به مبادلات تجاری می پردازند

برگزاری نشست تخصصی شورای بانکی استان گیلان در منطقه آزاد انزلی

گیلان خبر: نشست  تخصصی شورای بانکی استان گیلان در منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

به گزارش گیلان خبر اولین نشست تخصصی شورای بانکی استان گیلان  با هدف بررسی راهکارهای اجرایی برای هماهنگی و حمایت سیستم بانکی از سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی منطقه  و همچنین  بیان مسائل و مشکلات برگزار شد.

رضا مسرور رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به فعالیت 12  شعبه از بانک های استان در این محدوده این منطقه اظهار داشت: با توجه به بهبود فضای کسب و کار به ویژه اجرای مصوبه کالای همراه مسافر و تردد خورو با پلاک منطقه در این منطقه الزامی است بانک های استان با ایجاد شعبه های جدید، حضور فعال تری در این منطقه داشته باشند.

مسرور با بیان اینکه در 6 ماه اخیر رشد قابل توجهی را در تعداد شرکت های ثبت شده در منطقه شاهد بودیم افزود: در حال حاضر حدود 900 شرکت ثبت شده در این منطقه با سرمایه های خود در بانک های این منطقه به مبادلات تجاری می پردازند و امیدواریم با فعالیت  بیشتر شعب ارزی بانک  ها و حمایت از صادرکنندگان و تجار  حجم فعالیت اقتصادی و سرمایه گذاری که موجب رشد اشتغال در منطقه  می شود افزایش باید.

وی خاطر نشان کرد که با مصوبه اخیر هیات دولت در خصوص افزایش محدوده منطقه آزاد از 3200 به 9600 هکتار ظرفیت های سرمایه گذاری منطقه افزایش یابد.

مسرور با اظهار امیدواری نسبت به آینده ی روشن رشد و توسعه اقتصادی منطقه آزاد انزلی تصریح کرد: افزایش محدوده منطقه، الحاق فرودگاه،  گسترش محدوده تردد خودرو، اجرای  قانون کالای همراه مسافر، معافیت ها و ظرفیت های قانونی این منطقه به همراه  فعال شدن پروژه های عمرانی و طرح های سرمایه گذاری، این  منطقه  به فرصت طلایی برای سرمایه گذاری تبدیل شده و توسعه زیر ساخت های بانکداری الکترونیک در این منطقه بسیار ضروری است.

 

کد مطلب: 512

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر