نایب رئیس اول مجلس در جمع خبرنگاران:

افزایش تولید کالای داخلی وابستگی به نفت را کاهش می‌دهد

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: باید با تولید کالا و تولید خدمات و ارزش افزوده حاصل از آن راه را برای تولید ثروت هموار کرد و درآمدهای پایدار دولت ناشی از مالیات را افزایش داد.

افزایش تولید کالای داخلی وابستگی به نفت را کاهش می‌دهد

به گزارش گیلان خبر: حجت الاسلام محمد حسن ابوترابی فرد در جمع خبرنگاران درباره بودجه سال 94 و کاهش وابستگی به نفت اظهار داشت: هدف بلند مدت در برنامه چهارم توسعه، برنامه پنجم و سیاست کلی ابلاغی مقام معظم رهبری باید تا پایان برنامه پنجم به طور کلی هزینه‌های کشور با درآمدهای غیر نفتی تامین شود. 
وی از ارتباط بیش‌تر هزینه‌های کشور با نفت در این سال‌ها خبرداد و افزود: در بودجه سال 94 با توجه به کاهش ارزش نفت و کاهش فروش نفت و درآمدهای حاصل از آن به سمت کاستن از وابستگی بودجه به نفت رفته شده است. 
نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: باید با تولید کالا و تولید خدمات و ارزش افزوده حاصل از آن راه را برای تولید ثروت هموار کرد و درآمدهای پایدار دولت ناشی از مالیات را افزایش داد. 
وی عنوان کرد: باید هرینه‌های اداره کشور را کاهش داد و با اجرای اصل 44 که مورد تاکید رهبر بوده وظایف غیر حاکمیه دولت را به بخش خصوصی واگذار کرد و با این واگذاری راه برای کاهش هزینه دولت هموار می شود.
 ابوترابی فرد در پاسخ به سوال خبرنگاری در رابطه با تهاجم فرهنگی غرب و افزایش بودجه صدا و سیما عنوان کرد: صدا و سیما باید به سمت تولید ثروت برود و با تولید تبلیغاتی که به نفع اقتصاد ملی باشد با تولید ثروت باری از دوش دولت بردارد. 
وی درباره مذاکرات هسته‌ای و ارزیابی مجلس بیان کرد: مجلس در مورد مذاکرات هسته ای در سه جهت قدم برمی‌دارد، قدم اول حمایت از تیم مذاکره کننده که مورد حمایت رهبری و نظام است و مذاکره کنندگان با قدرت در راستای منافع ملی مذاکرات تداوم بخشند. 
نایب رئیس اول مجلس شورای در تشریح قدم دوم و سوم  بیان کرد: تیم مذاکره کننده از چارچوب‌های تحریم شده در مذاکرات حراست کند و گفت‌و‌گو در چارچوب منافع ملی با اقتدار انجام شود و با قدرت در مقابل زیاده خواهی آمریکا و دیگر کشورها ایستادگی کند./تسنیم

کد مطلب: 5873

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر