ثبت بیش از ۱۰۰ شرکت خارجی در منطقه آزاد انزلی

گیلان خبر: با ثبت 44 شرکت در دو ماهه ابتدایی سال جاری ،ثبت شرکت نسبت به سال قبل 69 درصد رشد داشته است.

ثبت بیش از ۱۰۰ شرکت خارجی در منطقه آزاد انزلی

گیلان خبر: اینکه تاکنون افزون بر 100 شرکت خارجی بامیزان مشارکت و مالکیت از 33 الی 100 درصد در این منطقه به ثبت رسیده است.

به گزارش گیلان خبر شیما فرج زاده رییس اداره ثبت شرکت ها و مالکیت های صنعتی و معنوی این سازمان درخصوص عملکرد ثبت شرکت سازمان متبوع خود اظهار داشت: باثبت 44 شرکت در دو ماهه نخست سال جاری تعداد شرکتهای ثبت شده در این منطقه از ابتدای شروع به کار این سازمان در سال 84 تا پایان اردیبهشت ماه جاری به 921 شرکت افزایش یافته است.

وی افزود: در دو ماهه نخست سال 92 در این منطقه 26 شرکت ثبت شده بود که با ثبت 44 شرکت در دو ماهه ابتدایی سال جاری ،ثبت شرکت نسبت به سال قبل 69 درصد رشد داشته است.

فرج زاده درخصوص دلایل رشد میزان ثبت شرکت در سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: با پیگیریهای صورت گرفته از سوی این سازمان درخصوص اعمال مزایای قانونی این منطقه که با انعقاد ده توافقنامه با نهادهای ذی ربط در سطح استان گیلان و کشور محقق شد، بسترهای لازم برای تسهیل و تسریع در مسیر جذب و فعالیت سرمایه گذاران در منطقه آزاد انزلی مهیا شد.

رییس اداره ثبت سازمان منطقه آزاد انزلی ،ثبت یکروزه شرکت ، اجرای مصوبه کالای همراه مسافر و تردد خودرو با پلاک منطقه، اعمال مزایای قانونی منطقه درشهرک صنعتی انزلی، خلق مزیتهای جدید و اجرای معافیت مالیاتی-گمرکی برای فعالین اقتصادی منطقه، تلاش به منظور توسعه همکاریهای بین المللی مشترک در عرصه های اقتصادی-ترانزیتی با کشورهای حاشیه دریای خزر را ازجمله اقدامات سازمان متبوع خود برای ایجاد جاذبه بیشتر برای سرمایه گذاران اعلام کرد.

وی میزان سرمایه ثبتی اظهار شده از سوی 44 شرکت ثبت شده در دو ماهه نخست سال جاری در این سازمان را بیش از 196میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این میزان در مقایسه با 28 میلیارد ریال سرمایه ثبتی اظهار شده از سوی سرمایه گذاران در مدت مشابه سال 92 با رشد 600 درصدی همراه شده است.

فرج زاده درخصوص سرمایه ثبتی اظهار شده از سوی 921 شرکت ثبت شده از سال 84 تا اریبهشت 93 در این سازمان گفت: سرمایه ثبتی این تعداد شرکت به بالغ بر 2350 میلیارد ریال افزایش یافته است.

وی در خصوص حوزه فعالیت شرکتهای ثبت شده گفت: شرکتهای ثبت شده در این سازمان درحوزه های تجاری-گردشگری، تجاری-عمرانی، خدماتی و در زمینه صنعتی تولیدی مشغول به فعالیت هستند.

 

رییس اداره ثبت سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه تاکنون افزون بر 100 شرکت خارجی بامیزان مشارکت و مالکیت از 33 الی 100 درصد در این منطقه به ثبت رسیده، افزود: سرمایه‌گذارانی که دارای تابعیت کشورهای کره جنوبی، امارات متحده عربي، ترکیه، تاجیکستان، سوئد، افغانستان، چین، ترکمنستان، انگلستان، آذربایجان، آلمان، ایتالیا، هند، روسیه و پاکستان هستند مجموع اعضای هیأت موسس شرکتهای خارجی ثبت شده را تشکیل می‌دهند.

فرج زاده در خصوص مزایای سرمایه‌گذاری و ايجاد شرکت در منطقه متبوع خود اظهار کرد: معافیت مالیاتی 20 ساله از تاریخ بهره‌برداری انواع فعالیت‌های اقتصادی، آزادی کامل ورود و خروج سرمایه، آزادی مشارکت سرمایه‌گذاری خارجی تا سقف 100 درصد و معافیت گمرکی برای ورود کالای ساخته شده در منطقه آزاد به داخل کشور به میزان ارزش افزوده از مهمترین مزایای ثبت شرکت در منطقه آزاد انزلی است

 

کد مطلب: 596

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر