یک عضو انجمن قطعه سازان عنوان کرد

اقتصاد تولید محور بهترین جایگزین اقتصاد نفتی در ایران

یک عضو انجمن قطعه سازان با بیان اینکه تولید صنعتی و اقتصاد تولید محور بهترین جایگزین اقتصاد نفتی در ایران است، گفت: فشار به تولیدکننده جز وارد کردن لطمه و ضرر به صنعت خودرو و تقویت واردات هیچ نتیجه دیگری نخواهد داشت.

اقتصاد تولید محور بهترین جایگزین اقتصاد نفتی در ایران

به گزارش گیلان خبرمحسن رزم خواه در گفت‌وگو درباره اینکه باید با پیروی از قانون بازار عرضه و تقاضا موضوع قیمت‌گذاری خودرو را حل کنیم، اظهار داشت: فشار به تولیدکننده جز وارد کردن لطمه و ضرر به صنعت خودرو و تقویت واردات هیچ نتیجه دیگری نخواهد داشت.

وی افزود: زمانی که شرکت قطعه سازی برای تولید محصولی براساس قرارداد با خودروساز سرمایه گذاری هایی را انجام می‌دهد در صورت عدم دریافت سفارش دچار زیان جبران ناپذیری خواهد شد.

رزم خواه ضمن اشاره به وجود مشکلات کیفی در برخی از محصولات، گفت: در هیچ کجای دنیا صنعت خودروسازی بدون کمک و حمایت از تولیدکننده و خودروساز رشد نکرده است.

این فعال قطعه ساز با بیان اینکه کارخانجات خودروسازی جزو صنایع درجه یک ایران هستند که در اقتصاد کشور نقش مهمی ایفا می‌کنند، افزود: صنعت و تولید بهترین گزینه برای رفع مشکل اشتغال در جامعه هستند. به عبارت دیگر تولید صنعتی و اقتصاد تولید محور بهترین جایگزین اقتصاد نفتی در ایران است.

وی درباره قیمت گذاری محصول دنا از سوی شورای رقابت نیز به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت :در صورت ادامه فشارهای بی رویه و بدون منطق برای قیمت گذاری محصول دنا به تعداد قطعه سازانی که از گود خارج می شوند اضافه خواهد شد./تسنیم

کد مطلب: 6044

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر