اظهارات قائم مقام وزیر راه و شهرسازی درباره مسکن مهر و مسکن اجتماعی

اصغری مهر آبادی با بیان اینکه برای تکمیل پروژه‌های مسکن مهر حداقل 3 هزار میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز است گفت: تا پایان خرداد ماه و تابستان امسال طرح‌های جدید مسکن اجتماعی و حمایتی شروع به کار می‌کنند.

اظهارات قائم مقام وزیر راه و شهرسازی درباره مسکن مهر و مسکن اجتماعی

گیلان خبر: احمد اصغري‌مهرآبادي ، مجری ویژه و قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر،  در گفت‌وگو با خبرنگاران رسانه‌هاي جمعي اظهار كرد: در صورت مساعدت بانك مركزي، تا پايان سال آينده پروژه‌هاي مسكن مهر به اتمام مي‌رسند.


تمام پروژه‌هاي مسكن مهر در سطح كشور براي اتمام به اعتبار نياز دارند و بانك مركزي برابر مصوبه دولت براي مسكن مهر، 50 هزار ميليارد تومان تصويب كرده كه از اين رقم 44 هزار ميليارد تومان آن تا به امروز پرداخت شده است.
قائم مقام وزير راه و شهرسازي تصريح كرد: براي تكميل پروژه‌هاي مسكن مهر در سطح كشور نيز 47 هزار ميليارد تومان ديگر قرارداد بسته شده كه اين ميزان كافي نيست.


مهرآبادي افزود: براي تكميل و اتمام پروژه‌هاي مسكن مهر در كشور حداقل 3 هزار ميليارد تومان ديگر اعتبار نياز است كه سقف وام و تسهيلات بانكي را از25ميليون تومان به 30 ميليون تومان افزايش دهيم.
وي اظهار كرد: با هر روش و تدبيري كه بانك مركزي انجام مي‌دهد براي كمك به پروژه‌هاي نيمه تمام كه آماده‌سازي آنها باقي مانده، حدود يك هزار ميليارد تومان ديگر نياز است.


وي با اشاره به نقش مردم در تسريع روند تكميل پروژه‌هاي مسكن مهر، گفت مردم هم در اين راستا بايد كمك كنند و سهمي را كه از طريق آورده شخصي بپردازند به موقع و به دور از هر گونه تعللي انجام دهند چرا كه هر چقدر مردم سريعتر اين پول‌ها را پرداخت كنند در اتمام و تكميل پروژه‌هاي مسكن مهر تعلل پيش نخواهد آمد.
مهرآبادي ، افزود: دولت يازدهم پس از پايان كار مسكن مهر راهكارها و رويكردهاي جديدي دارد از جمله اجراي طرح‌هاي جديد در قالب مسكن اجتماعي، مسكن حمايتي و مشاركتي است كه مشكل مسكن نيازمندان كشور را حل خواهد كرد.


وي گفت: مسكن مهر پس از اينكه به اتمام رسيد، پرونده آن در سطح كشور بسته مي‌شود و عنوان ديگري از جمله مسكن اجتماعي براي آن تعريف خواهد شد.


قائم مقام وزير راه و شهرسازي در مسكن مهر افزود: براي اجراي طرح‌هاي جديد مسكن در دولت يازدهم كارگروهي تشكيل شده و فعاليت مي‌كنند و تا پايان خرداد ماه و تابستان امسال بر مبناي آن طرح‌هاي جديد مسكن اجتماعي و حمايتي و مشاركتي شروع به كار مي‌كنند.

کد مطلب: 669

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر