کاهش ۱۱ دلاری هر اونس طلا در بازار جهانی

احتمال کاهش قیمت سکه و طلا در ایران با ادامه روند کاهش قیمت جهانی

کاهش ۱۱ دلاری هر اونس طلا در بازار جهانی

گیلان خبر: صبح امروز در بازارجهانی قیمت طلا 11 دلار ارزان شد. این اتفاق در شرایطی رخ داد که یک روز قبل طلا رشد 17 دلاری را تجربه کرده بود. کاهش صبح امروز قیمت طلا در شرایطی رخ داد که به عقیده برنارد شین، رییس بخش تجارت فلزات گرانبها در یک موسسه مالی، قیمت‌های طلا از آغاز سال‌ جاری میلادی تا کنون نزدیک 10 درصد افزایش را تجربه کردند که در نتیجه طلا در بین 10 بازار برتر سال قرار گرفت.

 

وی همچنین اعتقاد دارد که با توجه به روند‌های صعودی-جهشی و نزولی در نمودارهای روزانه، احتمال تداوم یک روند مثبت در بازار وجود دارد.به عقیده برنارد شین، رییس بخش تجارت فلزات گرانبها در یک موسسه مالی، قیمت‌های طلا از آغاز سال‌ جاری میلادی تا کنون نزدیک 10 درصد افزایش را تجربه کردند که در نتیجه طلا در بین 10 بازار برتر سال قرار گرفت. وی همچنین اعتقاد دارد که با توجه به روند‌های صعودی-جهشی و نزولی در نمودارهای روزانه، احتمال تداوم یک روند مثبت در بازار وجود دارد.

 

در صورتی که روند نزولی قیمت طلا ادامه داشته باشد، بهای سکه در بازار تهران نیز کاهش می یابد. روزگذشته قیمت سکه در بازار تهران به مرزهای بالاتر از یک میلیون تومان صعود کرد. با این وجود روند قیمت گذاری ها باید به سمت منفی میل کند.

بااین حال برخی تحلیلگران بازار اعتقاد دارند صرافان و فروشندگان تا میانه های امروز حاضر به کاهش قیمت ها نخواهند بود ولی در صورت تدادم روند نزولی قیمت ها در بازار جهانی راهی به غیر از ارزانی وجود ندارد.

کد مطلب: 672

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر