معامله پنج هزارتن محصولات پتروشیمی در منطقه آزادانزلی

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی از معامله پنج هزار و سه تن محصولات شیمیایی مجتمع های پتروشیمی کشور طی هفته گذشته در تالار اختصاصی بورس کالای این منطقه خبر داد.

معامله  پنج هزارتن محصولات پتروشیمی در منطقه آزادانزلی

گیلان خبر : ˈامین افقی ˈ ارزش اقتصادی این حجم معامله کالا در بورس کالای منطقه آزاد انزلی را بیش از 45 میلیارد ریال عنوان کرد.

وی تصریح کرد : در این مدت چهار هزار و 40 تن اوره تولیدی پتروشیمی های کرمانشاه و شیراز به ارزش اقتصادی 39 میلیارد و 550 میلیون ریال، 190 تن جوش شیرین تولیدی پتروشیمی شیراز به ارزش اقتصادی دو میلیارد و 361 میلیون ریال خرید و فروش شد.

به گفته افقی؛ در هفته منتهی به هجدهم دی ماه 740تن اسید سولفوریک تولیدی پتروشیمی رازی با قیمت یک میلیارد و 685 میلیون ریال و 33 تن دی اتانول آمین تولیدی پتروشیمی شیراز به ارزش یک میلیارد و 459 میلیون ریال داد و ستد شد.

نخستین تالار بورس کالای مناطق آزاد کشور، به عنوان حلقه تکمیل کننده روند طی شده از سوی این سازمان در جهت رونق فضای کسب و کار اقتصادی در محدوده منطقه، بالا بردن شفافیت در روند مبادلات و حذف واسطه های تجاری و ایجاد یک مزیت رقابتی از تابستان امسال در منطقه آزاد انزلی شروع به فعالیت کرد.

منطقه آزاد انزلی از مناطق آزاد هفت گانه ایران و تنها منطقه آزاد حاشیه دریای خزر است.

کشورهای حاشیه دریای خزر ، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی عمده بازارهای صادرات و واردات محصولات از طریق منطقه آزاد انزلی هستند.

معافیت مالیاتی 20 ساله بر درآمد و دارایی از تاریخ بهره برداری هرگونه فعالیت اقتصادی، امکان فعالیت بانک ها و موسسات مالی بیمه ای در این منطقه؛ علاوه بر مزایای قانونی چون امکان مالکیت و مشارکت سرمایه گذاران خارجی تا میزان 100 درصد در منطقه، از اقدامات سازمان در خصوص خلق مزایا و معافیت های جدید برای فعالان اقتصادی تولیدی، فعال سازی پروژه های راکد عمرانی ، بورس کالای منطقه، رونق فضای تجاری با اجرای مصوبه کالای همراه مسافر اقدامات موثری انجام داده که زمینه ساز رونق فضای کسب و کار در محدوده منطقه شده است.

منبع : ایرنا

کد مطلب: 6745

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر