زمینه جذب سرمایه‌گذاران خارجی در گیلان فراهم است

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی گیلان گفت: زمینه جذب سرمایه‌گذاران خارجی در گیلان فراهم است و منطقه آزاد انزلی، با مزایا و معافیت‌های قانونی، موقعیت مکانی جذاب زمینه جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی را دارا است.

 زمینه جذب سرمایه‌گذاران خارجی در گیلان فراهم است

گیلان خبر : به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، منصور مولایی‌پور، میزبانی منطقه آزاد انزلی از پانزدهمین اجلاس بین المللی اتاقهای بازرگانی کشورهای حاشیه دریای خزر را فرصت مناسبی برای ورود سرمایه گذاران ارزیابی کرد و اظهار داشت  با توجه به مزایا و معافیت‌های قانونی متعدد منطقه آزاد انزلی برای سرمایه گذاران خارجی و داخلی، برگزاری این همایش که در آن بازرگانان کشورهای حاشیه دریای خزر حضور دارند، زمینه مساعد برای جذب آنها فرآهم می‌شود.

وی افزود: میزبانی از تعداد زیادی از فعالین اقتصادی پنج کشور حاشیه خزر، بستر مناسبی برای برقرار ارتباط مستحکم با سرمایه گذاران حاضر در این همایش است که به ورود سرمایه خارجی به این منطقه و در نتیجه سرریز شدن آن در استان گیلان منتهی می‌شود.

نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری گیلان گفت: افزایش میزان حضور سرمایه‌گذار خارجی، علاوه بر رونق فضای تجاری-بازرگانی استان، سبب رشد تولید، اشتغالزایی و بالارفتن درآمد ناخالص داخلی گیلان شده، موضوعی که به توسعه استان منجر می‌شود.

مولایی‌پور با بیان اینکه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این اداره کل و مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان آماده هر گونه همکاری با سازمان منطقه آزاد انزلی در خصوص بهره‌برداری همه جانبه از برگزاری این همایش تجاری را اعلام می‌کند، گفت: پانزدهمین اجلاس بین المللی اتاق‌های بازرگانی کشورهای حاشیه دریای خزر توانمندی‌های استان را در زمینه جذب سرمایه‌گذار خارجی افزایش می‌دهد.

وی با تصریح بر اینکه جذب سرمایه و سرمایه‌گذار مهمترین هدف این مرکز بوده است، افزود: سرمایه گذار بدنبال حضور در مکانی است که دارای مشوق‌ها و جاذبه‌های لازم و پایدار برای فعالیت اقتصادی بوده و در این میان منطقه آزاد انزلی به عنوان بهترین نقطه استان برای جذب سرمایه گذار خارجی، در اولویت نخست مرکز خدمات سرمایه گذاری و سازمان اقتصاد و دارایی گیلان، قرار دارد.

رئیس سازمان امور اقتصادی و دارایی گیلان تصریح کرد: در برنامه‌های راهبردی این مرکز، منطقه آزاد انزلی، با مزایا و معافیت‌های قانونی، موقعیت مکانی جذاب و جایگاه استراتژیک خود به وجه تمایز ویژه استان در زمینه جذب سرمایه گذار خارجی در سطح داخلی و خارجی تبدیل شده است.

مولایی‌پور به توضیح وظایف مرکز خدمات سرمایه گذاری گیلان پرداخت و گفت: حضور متمرکز و هدفمند نمایندگان تام الاختیار 10 نهاد اجرایی مرتبط با حوزه سرمایه گذاری استان در این مرکز با هدف اطلاع رسانی و خدمات دهی در رابطه با فرصتها و نحوه سرمایه گذاری در گیلان، به نقطه قوت استان در جلب و جذب سرمایه گذار تبدیل شده است.

 پانزدهمین اجلاس بین المللی اتاق‌های بازرگانی کشورهای حاشیه دریای خزر به میزبانی منطقه آزاد انزلی در اردیبهشت ماه سال 94 با حضور فعالین اقتصادی کشورهای ایران، روسیه، آذربایجان، قزاقستان و ترکمنستان در این منطقه برگزار می‌شود.

کد مطلب: 7084

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر