بدهی ۱۶ هزار میلیارد تومانی ۵ وزارت‌خانه به دولت بابت اوراق مشارکت+جدول

آمار رسمی بانک مرکزی نشان می‌دهد که بدهی وزارت‌خانه ها و شرکت‌های تابعه به سیستم بانکی بابت انتشار اوراق مشارکت تا پایان مهر ماه سال جاری به ۱۶۳ هزار میلیارد ریال رسیده است.

بدهی ۱۶ هزار میلیارد تومانی ۵ وزارت‌خانه به دولت بابت اوراق مشارکت+جدول

به گزارش گیلان خبر وزارت نیرو در سال جاری 70.3 هزار میلیارد ریال به بانکها بدهی داشته که در طول سال 93 (تا پایان مهرماه) 20.5 هزار میلیارد ریال از اوراق مشارکت این وزارت خانه سررسید شده است.

منابع درگیر بانک ها برای وزارت راه و شهرسازی در سال جاری 11.1 هزار میلیارد ریال گزارش شده که از این میزان 1.0 هزار میلیارد ریال در سال 93 سررسید شده است.

همچنین وزارت نفت در سال جاری 46.6 هزار میلیارد ریال بابت انتشار اوراق مشارکت به بانک ها بدهی داشته که از این میزان 18.8 هزار میلیارد ریال سررسید شده است.

سهم وزارت کشور (شهرداری‌ها) در منابع درگیر بانک ها برای اوراق مشارکت در سال جاری 14.7 میلیارد ریال و میزان سررسیدی اوراق در سال 93 معادل 10.8 هزار میلیارد ریال اعلام شده است.

منابع درگیر بانک‌ها برای دولت (وزارت امور اقتصادی و دارایی) برای سال جاری 20.7 هزار میلیارد ریال اعلام شده ولی آماری در خصوص میزان اوراق سررسیدی در سال جاری برای این وزارت خانه موجود نیست.

در مجموع پنج وزارت خانه نام برده در بالا برای سال جاری 163.4 هزار میلیارد ریال منابع درگیر بانک‌ها داشته اند که 51.1 هزار میلیارد ریال از این اوراق در طول سال 93 سررسید شده است.

 

 

کد مطلب: 7514

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر