شاخص بورس به نیمه ۷۷ هزار واحد عقب برگشت

شاخص بورس به نیمه ۷۷ هزار واحد عقب برگشت/ افت قیمت‌ها به زیر ارزش اسمی

شاخص بورس به نیمه ۷۷ هزار واحد عقب برگشت

 شاخص کل بورس امروز هم به روند نزولی خود ادامه داد و امروز هم با افت 370 واحدی به ۷۷هزار و ۵۶۹ واحد رسید.

امروز فشار فروش در اکثر نمادها محسوس بود و در برخی نمادها نیز شاهد کاهش قیمت به زیر ارزش اسمی بودیم، به طوری که بانک صادرات با کاهش 3 درصدی قیمت به کمتر از 97 تومان رسید و بیشترین تاثیر منفی را نیز بر شاخص گذاشت؛ به دنبال آن مدیریت پروژه‌های نیروگاهی، پالایش نفت بندر‌عباس، هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تامین و سرمایه‌گذاری قدیر بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند، اما سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی، معدنی و صنعتی گلگهر، توسعه معادن فلزات، معدنی و صنعتی چادر‌ملو، ایران‌ترانسفو، ملی صنایع مس ایران و سایپا بیشترین تاثیر افزایشی را بر شاخص داشتند.

fqzB8yvo0Jou

در معاملات امروز بورس داروسازی روز‌ دارو، عمران و توسعه فارس، معدنی و صنعتی چادرملو، لام‌ایران، کنتور‌سازی، تراکتور‌سازی، لیزینگ خودروی غدیر، سیمان کرمان، کنترل خوردگی تکینکو، سینما کارون و صنایع لاستیکی سهند بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

در این بازار سینما قائن و پارس‌ الکتریک پس از بازگشایی بیشترین کاهش قیمت را داشتند و توریستی و رفاهی آبادگران، رینگ‌سازی مشهد، فنر‌سازی زر، نیرو محرکه و صنایع ریخته‌گری نیز بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

در فرابورس هم شاخص به مدد تاثیر منفی پتروشیمی جم، پتروشیمی مارون، پالایش نفت مارون، تولید برق عسلویه مپنا و بانک ایران‌زمین 7 واحد منفی شد.

کد مطلب: 89

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر