دانشگاه گیلان و سازمان تحقیقات و ترویج کشاورزی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه گیلان و سازمان تحقیقات وآموزش و ترویج کشاورزی تفاهم نامه همکاری امضا شد.

دانشگاه گیلان و سازمان تحقیقات و ترویج کشاورزی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

گیلان خبر: تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه گیلان و سازمان تحقیقات وآموزش و  ترویج کشاورزی تفاهم نامه همکاری امضا شد.


به گزارش گیلان خبر به منظور عملیاتی کردن سیاست های دولت جمهوری اسلامی ایران در راستای همسوسازی و حمایت از فعالیتهای علمی – فناوری نخبگان و فناوران و همکاری سازمانهای دولتی و غیردولتی ذیربط برای استفاده بهینه از توانمندی ها، منافع و امکانات موجود، و با توجه به زمینه‌های علمی مشترک و به منظور ایجاد و گسترش همفکری و همکاریهای تحقیقاتی و آموزشی، بین دانشگاه گیلان و سازمان تحقیقات وآموزش و  ترویج کشاورزی تفاهم نامه همکاری منعقد و به امضای دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان و دکتر اسکندر زند معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی رسید.

مهمترین موضوعات این تفاهم نامه همکاری عبارتند از:
- اجرای دوره‌های آموزشی و پژوهشی کوتاه‌مدت و بلندمدت در زمینه‌های تخصصی مورد نیاز، راه‌اندازی دوره‌های بین رشته‌ای دائمی یا موردی، برگزاری کارگاههای آموزشی، گردهمایی علمی مشترک و تبادل اسناد و مدارک علمی متداول، براساس قرارداهای منعقده بعدی فی‌مابین.
- حمایت از تحقیقات کاربردی در زمینه‌های تخصصی بخش کشاورزی در قالب انجام پروژه‌ها و طرحهای تحقیقاتی مشترک جهت پاسخگویی به مسایل اساسی و مشکلات واحدهای اجرایی و بهره‌برداران بخش کشاورزی.
- همکاری در راستای تعریف و اجرای پایان‌نامه‌های دانشجویی در مقاطع کارشناسی‌ارشد و رساله دکتری منطبق با نیازها و اولویت‌های تحقیقاتی واحدهای اجرایی و بهره‌برداران بخش کشاورزی.
- ایجاد امکان استفاده از فضاها و عرصه‌های آموزشی و پژوهشی (ایستگاهها، مزارع، آزمایشگاهها و ...) جهت انجام بازدیدهای علمی اعضای هیأت علمی، اساتید و دانشجویان و نیز طی دوره‌های کارآموزی و کارورزی دانش‌آموختگان.
- فراهم نمودن امکان حضور اعضای هیأت علمی سازمان و دانشگاه در واحدهای آموزشی و پژوهشی طرف مقابل به منظور انجام فرصت مطالعاتی.
- همکاری در ایجاد یا تقویت مراکز رشد به ویژه در زمینه فناوریهای نوین بخش کشاورزی.
- ایجاد کرسی آزاد اندیشی مهندسی ژنتیک و ایمنی زیستی مشترک در دانشگاه گیلان
- تلاش برای برگزاری دوره مشترک دکتری در بیوتکنولوژی کشاورزی

 

کد مطلب: 910

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر