مدیر جهادکشاورزی صومعه‌سرا خبر داد؛

افزایش ۵۰ درصدی کشت مکانیزه برنج در صومعه سرا

مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا از افزایش 50 درصدی کشت مکانیزه برنج در این شهرستان خبر داد.

افزایش ۵۰ درصدی کشت مکانیزه برنج در صومعه سرا

گیلان خبر: مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا از افزایش 50 درصدی کشت مکانیزه برنج در این شهرستان خبر داد.

احمد پادیاب در گفت‌وگو با خبرنگار گیلان خبر با اشاره به برداشت 120 هزار تنی شلتوک برنج در شالیزارهای این شهرستان گفت: سالانه حدود 120 هزارتن شلتوک و 70 هزار تن برنج سفید از شالیزارهای صومعه‌سرا برداشت می‌شود.

مدیر جهادکشاورزی صومعه‌سرا با بیان اینکه کشت برنج در شالیزارهای شهرستان صد در صد انجام شده است، گفت: امسال افزایش 50 درصدی کشت مکانیزه را در صومعه‌سرا داشته‌اند.

مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا همچنین از افتتاح و بهره‌برداری 3 پروژه همزمان با هفته جهاد کشاورزی در این شهرستان خبر داد و گفت: برای بهره‌برداری از این سه پروژه دو میلیارد و 880 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

وی با بیان اینکه 21 تا 27 خرداد ماه امسال هفته جهاد کشاورزی است، اظهار کرد: در این هفته 3 پروژه با اعتبار دو میلیارد و 880 میلیون تومان در این شهرستان به بهره برداری می‌رسد.

مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا با بیان اینکه سه پروژه در هفته جهاد کشاورزی افتتاح می‌شود، گفت: پروژه قارچ دکمه‌ای صنعتی در روستای کلنگستان این شهرستان از بزرگترین پروژه‌هاییست که در استان گیلان کم نظیر است.

پادیاب با بیان اینکه برای بهره‌برداری و افتتاح از این پروژه دو میلیارد و 700 میلیون تومان هزینه شده است، تصریح کرد: یک میلیارد تومان از محل تسهیلات طرح توسعه کشاورزی برای این پروژه وام دریافت گردیده است که برای 25 نفر اشتغالزایی می‌نماید.

وی با اشاره به اینکه طرح تجهیز و نوسازی اراضی سنتی در روستای کهنه‌سر با اعتبار هزینه شده 150 میلیون تومان، از دیگر پروژه های قابل بهره‌برداری در هفته جهاد کشاورزی است، خاطرنشان کرد: با این طرح، امکان کاشت، داشت و برداشت مکانیزه و مدرن سازی مدیریت مزرعه و سیستم آب رسانی برای کشاورزان در آن روستا فراهم شده است.

مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا تاکید کرد: لایروبی و بازسازی استخر ذخیره‌ آب در روستای کلسر برای تامین آب زراعی کشاورزان و پرورش ماهیان گرم‌آبی برای استفاده دو منظوره با 30 میلیون تومان هزینه از دیگر پروژه های قابل بهره‌برداری است.

 

کد مطلب: 937

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر