داعش مسئولیت سرنگونی هواپیمای روس را به عهده گرفت

گروه تکفیری-تروریستی داعش مسؤلیت ساقط کردن هواپیمای مسافربری روسیه را به عهده گرفته است.

داعش مسئولیت سرنگونی هواپیمای روس را به عهده گرفت

گیلان خبر: خبرگزاری المیادین اعلام کرد که گروه تکفیری-صهیونیستی داعش مسؤلیت ساقط کردن هواپیمای مسافربری روسیه را بر عهده گرفته است.

تا کنون این خبر توسط سایر خبرگزاری ها و یا خبرگزاری های وابسته به روسیه تأیید نشده است.

رسانه های وابسته به گروه داعش مسئولیت ساقط کردن هواپیمای روسی را بر عهده گرفته اند.

شایان ذکر است، یک فروند هواپیمای مسافربری روسیه که از نوع ایرباس ۳۲۱ بود در صحرای سیناء مصر سقوط کرد.

سازمان هواپیمایی روسیه در این باره گفت: این هواپیما ۲۲۴ خدمه و مسافر داشت و ارتباط با آن در محدوده هوایی قبرس قطع شده بود.

بنا بر گزارش های واصله، این هواپیما از فرودگاه شرم الشیخ برخاسته بود که در صحرای سینا سقوط کرد.

سخنگوی شرکت هواپیمایی «کوگالیماویا» که هواپیمای مذکور متعلق به آن بوده است، به خبرگزاری اینترفکس اعلام کرد که خلبان این هواپیما ۱۲ هزار ساعت تجربه پرواز داشته و نیز هواپیمای مورد نظر پیشتر به صورت کامل مورد بررسی و سرویس قرار گرفته بود.

اما رویترز با انتشار یک خبر فوری اعلام کرد که بررسی های اولیه نشان می دهد که نقص فنی باعث سقوط آن شده است.

ساعاتی پیش نیز مسؤلین مصر با تأیید این مطلب که ۲۱۴ نفر از قربانیان حادثه سقوط هواپیمای مسافربری روسیه از اتباع روس و ۳ نفر نیز اوکراینی هستند، اعلام کردند که هیچ یک از سرنشینان آن زنده نمانده اند.

این هواپیما با ۲۱۴ مسافر روس تبار و ۳ اوکراینی در صحرای سینا سقوط کرده بود. از ۲۱۷ مسافر، ۱۳۸ نفر زن، ۶۲ مرد و ۱۷ کودک بودند که همگی کشته شده اند. همچنین ۷ نفر نیز از کارکنان کادر پروازی هواپیما بودند.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه با صدور پیام تسلیتی به خانواده قربانیان این حادثه، روز اول نوامبر را عزای عمومی اعلام کرد.

روسیه دست داشتن تروریست‌ها در سقوط هواپیمای مسافربری را رد کرد

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ماکسیم سوکولوف، وزیر راه و ترابری روسیه در پی سقوط هواپیمای مسافربری این کشور در صحرای سیناء مصر اعلام کرد: این که گفته شده این هواپیما توسط موشک شلیک شده از سوی گروه‌های تروریستی سرنگون شده است، صحت ندارد.

وی اظهار کرد: گزارش‌هایی در برخی رسانه‌ها منتشر شده که هواپیمای مسافربری روسیه که از شرم الشیخ عازم سن پترزبورگ بود، توسط موشک شلیک شده از سوی گروه‌های تروریستی سرنگون شده اما اطلاعات مربوط به این گزارش‌ها قابل استناد نیست.

به گفته این مقام روسی کمیته‌ای بین المللی در آینده‌ای نزدیک دلایل سقوط این هواپیمای مسافربری را بررسی خواهد کرد.

در همین حال، دیمیتری مدودف، نخست‌وزیر روسیه در واکنش به این رویداد گفت که کشته شدن ۲۱۷ مسافر و ۷ خدمه این هواپیما ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر است. مدودف خاطرنشان کرد: دلایل وقوع این اتفاق به طور کامل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

پیش از این داعش مدعی شد که مسئولیت سرنگون کردن هواپیمای مسافربری روسیه را که روز شنبه در صحرای سیناء در مصر سقوط کرد، برعهده دارد.

منابع مصری از سقوط یک هواپیمای مسافربری روسیه در صحرای سیناء مصر و کشته شدن تمامی سرنشینان آن خبر دادند.

به گزارش اسکای‌نیوز عربی، نیروهای مصری لاشه این هواپیما که از نوع ایرباس ۳۲۱ بوده و صبح روز شنبه سقوط کرده را در مرکز شبه جزیره سیناء پیدا کردند.

دولت روسیه به دنبال حادثه سقوط هواپیمای مسافربری این کشور در صحرای سیناء مصر، امروز (یک‌شنبه) را عزای عمومی اعلام کرد و جشن‌های روز ملی این کشور نیز لغو شد.

منبع: جهان

 

کد مطلب: 10916

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر