طعنه پوتین به ترکیه درباره سامانه پیشرفته اس ‌400

«آنها (مقامات ترکیه) خیال می کردند ما دُم خود را روی کولمان گذاشته و فرار می کنیم! نه روسیه چنین کشوری نیست. ما تعداد جنگنده های خود را در سوریه افزایش داده ایم.»

طعنه پوتین به ترکیه درباره سامانه پیشرفته اس ‌400

گیلان خبر: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد که با وجود استقرار سامانه های دفاع موشکی اس ۴۰۰ در پایگاه هوایی حمیمیم، ترکیه دیگر قادر نخواهد بود به حریم هوایی سوریه تجاوز کند.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک (sputnik news) پوتین که در کنفرانس خبری سالانه اش در مسکو صحبت می کرد؛ ضمن بیان اینکه سامانه های اس۴۰۰ دیگر اجازه نخواهند داد جنگنده های ترک با مصونیت وارد حریم هوایی سوریه شوند؛ تاکید کرد که روسیه حضورش را در سوریه بیشتر کرده است.

رئیس جمهور روسیه خاطر نشان کرد: «آنها (مقامات ترکیه) خیال می کردند ما دُم خود را روی کولمان گذاشته و فرار می کنیم! نه روسیه چنین کشوری نیست. ما تعداد جنگنده های خود را در سوریه افزایش داده ایم.»

وی با اشاره به استقرار سامانه های موشکی پیشرفته اس۴۰۰ تصریح کرد: چون پیشتر هیچ سامانه دفاع هوایی روسی در این کشور (سوریه) نبود، جنگنده های ترکیه بارها حریم هوایی آنها را نقض می کردند؛ اما اگر می توانند اکنون با وجود اس۴۰۰ این کار را انجام دهند!

منبع: جهان

 

کد مطلب: 11977

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر