در حاشیه عملکرد ضعیف هیات های اجرایی

وقتی هیات نظارت باید جور هیات اجرایی را هم بکشد

دوستان هیأت اجرایی علی رغم همه شعارهای شایسته سالارانه متأسفانه به خاطر مطامع جریانی و حزبی برخی از افراد نالایق را هم تأیید نمودند.

وقتی هیات نظارت باید جور هیات اجرایی را هم بکشد

گیلان خبر: پس از بررسی اولیه صلاحیت کاندیداهای دوره دهم در هیأت اجرایی مشخص گردید که پیش بینی های برخی از دوستان کاملا صحیح بود.

دوستان هیأت اجرایی علی رغم همه شعارهای شایسته سالارانه متأسفانه به خاطر مطامع جریانی و حزبی برخی از افراد نالایق را هم تأیید نمودند. افرادی که با اندکی تأمل مشخص می شد که شایستگی و صلاحیت حضور در مجلس شورای اسلامی را ندارند.

همان دوستانی که فرمایش امام راحل را گزینشی بر اساس نظر خودشان تفسیر به رأی می کردند فراموش کرده اند که امام راحل فرمودند مجلس در رأس امور است. ارگانی که قرار است نقشه پیشرفت و آبادی این کشور را بدون در نظر گرفتن مسائل حاشیه ای ترسیم کند قطعا افرادش باید از همه جهت صالح باشند چه در تقنین و چه در حوزه فردی زیرا در غیر اینصورت مطامع مادی، فردی و گروهی بر مصالح ملی خواهد چربید. مسأله ای که متأسفانه در برخی از مجالس بسیار پر رنگ بود و برای به باد دادن آبروی و استقلال این کشور بدنبال تصویب طرح های سه فوریتی بودند.

از همه این مسائل که بگذریم آنگونه که سابقه نشان می دهد بی شک رکن رکین حافظ جمهوریت و اسلامیت این نظام یعنی شورای نگهبان، تحت تأثیر این بازی های سیاسی و جنگ های روانی قرار نخواهد گرفت و و مانند ادوار گذشته با جدیت تمام در حفظ میراث گرانبهای امام راحل ذره ای کوتاه نخواهند آمد.

ولی طرف اصلی حرفمان دوستانی هستند که در جریان فتنه 88 فریادشان گوش آسمان را کر کرده بود که فلان تخلف صورت گرفته است خود چرا مصادق آیه لم تقولون ما لا تفعلون شده اند. کسانی که پخش کردن سیب زمینی و سهام عدالت را دلیل بر عدم صلاحیت کاندیدایی می دانستند چگونه به خود اجازه می دهند که کسی را تأیید صلاحیت کنند که اشتهار در پخش مواد مخدر دارد یا اشتهار به فساد اخلاقی دارد. البته شاید دوستان بگویند که واقف به این مسائل نیستند که اگر این باشد این مسأله می شود عذر بدتر از گناه. یعنی مکانیزم تشکیل هیأت های اجرایی درست نبوده و واقعا از معتمدین محلی و شهرستانی که اشراف بر مسائل شهر و شهرستان دارند استفاده ننموده اند. و اساسا برگزاری انتخابات با چنین هیأت های اجرایی زیر سوال خواهد رفت و شورای محترم نگهبان باید جور ندانم کاریها و عدم استفاده از شایستگان در منصب مهمی تحت عنوان هیأت اجرایی را نیز بکشد.

به همین جهت پیشاپیش باید به دوستانمان در هیأت های نظارت یک خسته نباشید جانانه گفت که در انتخابات پیش رو جور دوستان غیر شایسته را هم باید بکشند.

 

کد مطلب: 12406

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر