تناقض گویی های بی پایان در مورد غیبت "حسن آقا"

سید علی خمینی گفته است: از سید حسن خمینی برای شرکت در آزمون عملی خبرگان دعوت به عمل نیامده و ایشان پیامکی یا دعوتنامه‌ای دریافت نکرده‌اند.

تناقض گویی های بی پایان در مورد غیبت "حسن آقا"

گیلان خبر: در حالی که روزنامه شرق دیروز تصریح کرده بود سیدحسن خمینی در آزمون نامزدهای مجلس خبرگان شرکت نمی‌کند، سید علی خمینی می‌گوید از سید حسن برای شرکت در آزمون دعوت به عمل نیامده بود.

این آزمون دیروز در قم با حضور ۴۰۰ نفر از مجموع ۵۰۰ داوطلبی که برای احراز صلاحیت باید امتحان اجتهاد می‌دادند، برگزار شد.

سید علی خمینی گفته است: از سید حسن خمینی برای شرکت در آزمون عملی خبرگان دعوت به عمل نیامده و ایشان پیامکی یا دعوتنامه‌ای دریافت نکرده‌اند.

با این حال روزنامه شرق در شماره دیروز صبح تصریح کرده بود سید حسن خمینی قصد شرکت در آزمون مذکور را ندارد. ابراهیمیان سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به برگزاری آزمون داوطلبان نمایندگی خبرگان رهبری گفت: ما هیچ دعوت‌نامه شخصی برای هیچ کدام از داوطلبان نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری جهت شرکت در آزمون علمی خبرگان ارسال نکرده‌ایم. شورای نگهبان فقط در اطلاعیه‌ای عمومی از همه کسانی که برای نمایندگی خبرگان رهبری ثبت‌نام کرده و نیاز به امتحان داشتند، دعوت کرد تا در این آزمون شرکت کنند.

طبق اطلاعیه رسمی شورای نگهبان همه داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان به جز ۳ گروه زیر باید در آزمون شرکت می‌کردند: ۱- اعضای محترم فعلی مجلس خبرگان. ۲- کسانی که در گذشته در آزمون خبرگان که از طرف شورای نگهبان برگزار شده شرکت نموده و از نظر علمی تأیید شده‌اند. ۳- کسانی که در آزمون پانزدهم شهریور ۱۳۹۴ شرکت نموده‌اند اعم از آنان که تأیید شده‌اند یا خیر.

با این وصف و طبق قانون، همه ۵۰۰ نامزدی که جزو این ۳ دسته نبوده‌اند- از جمله سید حسن خمینی- برای احراز صلاحیت علمی و فقهی باید در آزمون مذکور شرکت می‌کردند و عدم شرکت به منزله انصراف است. سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با باشگاه ضمن اعلام اینکه ۷۴ درصد از این ۵۰۰ نفر در آزمون شرکت کرده‌اند، افزود: دعوتنامه اصلی از داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری، همان اطلاعیه‌ای است که شورای نگهبان قبلاً صادر کرده بود که در آن، هم افرادی که باید در آزمون شرکت می‌کردند و هم زمان و مکان برگزاری آزمون اعلام شد، لذا دعوتنامه شخصی برای هیچکس صادر نشده است.

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: البته برای اطمینان بیشتر به کسانی که شماره تلفن همراه خود را در برگه‌های ثبت‌نام اعلام کرده بودند، پیامک مربوط به برگزاری آزمون ارسال شد، البته ممکن است پیامک مربوط به آنها نرسیده باشد و ما این امر را نفی نمی‌کنیم اما در هر صورت تأکید می‌کنم که دعوتنامه اصلی همان اطلاعیه صادر شده از طرف شورای نگهبان بوده است، چرا که از ابتدا هم اصلاً قرار نبوده که دعوتنامه فردی برای داوطلبان ارسال شود.

شورای نگهبان همچنین برگزاری آزمون خاص برای افراد خاص و استثنا کردن آنها از حضور در آزمون عمومی را رد کرده است.

منبع: جهان

کد مطلب: 12415

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر