ابراهیمیان:

داوطلبانی که آزمون اجتهاد ندادند، صلاحیتشان احراز نمی‌شود

سخنگوی شورای نگهبان گفت:داوطلبانی که در آزمون شورای نگهبان شرکت نکرده اند به علت عدم احراز شرط اجتهاد، نمی توانند بقیه مراحل را طی کنند و صلاحیت آنها احراز نخواهد شد .

داوطلبانی که آزمون اجتهاد ندادند، صلاحیتشان احراز نمی‌شود

گیلان خبر: نجات الله ابراهیمیان گفت: از ۵۳۷ نفر داوطلب نمایندگی مجلس خبرگان حدود ۱۳۹ نفر در آزمون علمی شرکت نکردند.

وی گفت : همه این اشخاص محترم هستند و جایگاه علمی آنان نیز غیر قابل انکار است اما زمانی که قاعده ای را برای کنترل و ارزیابی شرط علمی قرار می دهیم ناگزیریم آن را تا آخر ادامه دهیم.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: حدود ۴۰۰ نفر یعنی ۷۳ یا ۷۴ درصد داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان در آزمون علمی شرکت کرده اند.

ابراهیمیان افزود: علاوه بر این اطلاعیه برای اطمینان بر اساس شماره تلفن موجود در پرونده های ثبت نامی داوطلبان پیامکی برای آنها ارسال شد و البته آنچه که معیار ارزیابی است همان دعوت عمومی است و قرار نبود دعوت مستقیم، فردی یا کتبی از کسی شود.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: انصراف از داوطلبی بر اساس قوانین و مقررات یک عمل تشریفاتی اداری است و صرف شرکت نکردن در آزمون، انصراف تلقی نمی شود زیرا انصراف باید در قالب تقاضای کتبی و در مواعد قانونی اعلام شود.

وی اضافه کرد: اثر شرکت نکردن در این آزمون این است که ابزاری که فقهای شورای نگهبان برای کنترل علمی داوطلبان لازم دارند از آنها سلب می شود و در ادامه فرآیند به علت عدم احراز شرط اجتهاد، داوطلبان نمی توانند بقیه مراحل را طی کنند و صلاحیت آنها احراز نخواهد شد.

منبع: جهان

 

کد مطلب: 12416

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر