گاردین:

ویدیو 45 ثانیه ای ارتش آمریکا از پرتاب راکت توسط ایران+عکس

نیروی دریایی آمریکا ویدیویی سیاه و سفید و 45 ثانیه ای منتشر کرد که مدعی شد توسط یک هلی کوپتر امریکایی از قایق تندرو ایران در حال شکلیک موشک گرفته شده است.

ویدیو 45 ثانیه ای ارتش آمریکا از پرتاب راکت توسط ایران+عکس

گیلان خبر: گاردین نوشت: نیروی دریایی آمریکا ویدیویی سیاه و سفید و ۴۵ ثانیه ای منتشر کرد که مدعی شد توسط یک هلی کوپتر امریکایی از قایق تندرو ایران در حال شکلیک موشک گرفته شده است.

در ویدئوی منتشر شده توسط نیروی دریایی آمریکا، یک تانکر نفتی در حال عبور مشاهده می‌شود و در سمت تصویر نوری پدیدار شده که به گفته نیروی دریایی آمریکا، راکت‌های شلیک شده توسط ایران است.

نیروی دریایی می‌گوید که در زمان این «پرتاب موشک ها» ناو هواپیمابر هری ترومن، ناوشکن آمریکایی بالکری، و یک ناوچه فرانسوی، و علاوه بر آنها چند کشتی تجاری در منطقه حاضر بوده‌اند.

با وجود آنکه موشک‌ها به سوی ناو آمریکایی یا کشتی دیگری پرتاب نشده بود، اما در آن زمان یک مقام ایالات متحده این اقدام را «بسیار تحریک‌آمیز» توصیف کرد.

یک مقام نظامی ایالات متحده که نامش را فاش نکرده، گزارش کرد که «موشک‌پرانی آزمایشی نیروهای ایران» یک هفته پیشتر در ۱۵۰۰ یاردی (تقریباً ۱۴۰۰ متری) ناو هواپیمابر «ترومن»، انجام شده است.

 

 

منبع: جهان

کد مطلب: 12489

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر