استیضاح فرجی دانا با ۵۰ امضا تقدیم هیات رئیسه شد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در اخطاری از هیات رئیسه درخواست کرد تا استیضاح وزیر علوم،‌تحقیقات و فناوری را اعلام وصول کند.

استیضاح فرجی دانا با ۵۰ امضا تقدیم هیات رئیسه شد

گیلان خبر : الیاس نادران در نشست علنی امروز (چهارشنبه 4 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در اخطای افزود: در اصل 233 آیین نامه  داخلی مجلس هیات رئیسه موظف شده در اولین جلسه‌ای که استیضاح تقدیم مجلس می‌شود اعلام وصول کند و همان‌روز متن استیضاح را برای وزیر یا وزیران مورد استیضاح بفرستد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: روز گذشته درخواست استیضاح فرجی دانا وزیر علوم با 50 امضا تقدیم هیات رئیسه مجلس شد اما آقای ابوترابی‌فرد آن را اعلام وصول نکردند لذا انتظار است امروز به این درخواست رسیدگی شود تا فرآیند خود را بعد از اعلام وصول طی کند.

وی یادآور شد: طبیعی است نمایندگان استیضاح‌کننده آمادگی مذاکره با وزیر علوم را دارند تا حرف‌های وزیر را حتی در جلسات غیرعلنی بشنوند، اما به طور حتم از حق طبیعی خود کوتاه نمی‌آیند.

باهنر نایب‌رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: آقای ابوترابی به من اعلام کردند که روز گذشته آقای نادران گفته‌اند این استیضاح فعلا دست شما بماند تا راجع به آن تصمیم‌گیری شود، اکنون نیز برخی‌ها در حال مشورت با رئیس مجلس هستند که بدون شک به این تقاضا نیز رسیدگی خواهد.

کد مطلب: 1258

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر