واکنش اینستاگرامی سید حسن خمینی به خبر رد صلاحیتش

حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی نسبت به عدم احراز صلاحیتش در انتخابات مجلس خبرگان واکنش نشان داد.

واکنش اینستاگرامی سید حسن خمینی به خبر رد صلاحیتش

گیلان خبر: حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی در پاسخ به مطلبی که فرزندش سیداحمد خمینی در صفحه شخصی خود درباره عدم احراز صلاحیتش درج کرده، نوشت: فقط همین. در یکی دو روز آینده در این باره سخن خواهم گفت.

 

 

سیداحمد خمینی فرزند حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام از عدم احراز صلاحیت پدرش در انتخابات مجلس خبرگان رهبری از سوی هیئت نظارت بر انتخابات خبر داد.

شورای نگهبان از حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی و تعداد زیادی از کاندیداهای خبرگان دعوت کرده بود که برای احراز "اجتهاد" در آزمون کتبی شرکت کنند.

سیدحسن خمینی از شرکت در این آزمون خودداری کرد؛ در همان ساعت کانال‌های متعلق به وی عکسی منتشر کردند که نشان می‌داد حجت‌الاسلام حسن خمینی به جای شرکت در آزمون، تشخیص داده در همان شهر قم در کلاس تدریس حضور یابد.

شورای نگهبان برای ادای احترام بیشتر به حجت‌الاسلام حسن خمینی به وی اعلام کرده بود که می‌تواند در آزمون اختصاصی و مجزا از دیگر کاندیداها نیز شرکت کند. وی در این آزمون نیز شرکت نکرده بود.

متن کامل مطلب سیداحمد خمینی به شرح ذیل است:

دیشب دیگر قطعی شد که شورای نگهبان نتوانسته صلاحیت علمی بابا را احراز کند و نتوانستند از شهادت ده‌ها مرجع و عالم و فقیه به اجتهاد پی ببرند.

به نظرم برای همگان علت عدم احراز، احراز شده است.

مخصوصا که برخی دیگر هم بدون امتحان اجتهادشان احراز شده است.

بگذریم؛ قبل از خواب با بابا صحبت کردم از اوضاع سوال نمودم.

یک بیت از حافظ خواند: سر ارادت ما و آستان حضرت دوست که هر چه بر سر ما می‌رود ارادت اوست.

 

 کانال حامیان حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی در تلگرام نیز با انتشار عکس مربوط به مطلب فرزند سیدحسن خمینی در اینستاگرام اعلام داشت که حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی احراز صلاحیت نشده است.
منبع: جهان

 

کد مطلب: 12852

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر