خط و نشان "کری" درباره برنامه موشکی ایران در حضور اعراب

وزیر خارجه آمریکا که به حاشیه خلیج فارس سفر کرده است می‌گوید که واشنگتن آماده همکاری با ایران برای حل و فصل موضوع آزمایش‌های موشکی این کشور است.

خط و نشان "کری" درباره برنامه موشکی ایران در حضور اعراب

گیلان خبر: به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس ، جان کری وزیر خارجه آمریکا بعد از دیدار با اعضای شورای همکاری خلیج فارس گفت که واشنگتن آماده کار با ایران برای حل و فصل موضوع آزمایش‌های موشکی این کشور است.

براساس این گزارش، اظهارات جان کری بعد از دیدار وی با وزرای خارجه 6 کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس مطرح شد، جایی که کری تلاش کرد نگرانیهای کشورهای خلیج فارس نسبت به توافق هسته ای میان ایران و گروه 1+5 را رفع کند و درباره گرمتر شدن روابط میان دو کشور مذاکره کند.

کری با بیان اینکه آمریکا با کشورهای خلیج فارس علیه آزمایشهای موشکی ایران متحد است افزود: آمریکا و شرکایش به ایران می‌گویند که آماده همکاری براساس ترتیبات جدید برای حل و فصل مسالمت آمیز موضوع آزمایشهای موشکی ایران هستیم.

آسوشیتدپرس در ادامه نوشت؛ جان کری بدون اینکه جزئیات بیشتری ارائه کند اضافه کرد که ایران باید اول از همه روشن کند که آماده کاهش چنین فعالیتهایی است و نیات و اهداف خود را از این موضوع مشخص کند.

آمریکا و کشورهای فرانسه، انگلیس و آلمان اخیرا طی نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل آزمایشهای موشکی اخیر ایران را نقض قطعنامه 2231 خواندند و خواستار اتخاذ اقدامات لازم در این زمینه شدند. این درحالیست که روسیه تاکید می‌کند که آزمایشهای موشکی ایران نقض هیچ کدام از قطعنامه‌های سازمان ملل نیست.


منبع: جهان

 

کد مطلب: 14446

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر