روحانی: اسلام‌ انقلابی قاتل شهید مطهری بود!

رئیس جمهور با بیان اینکه انقلاب را برای تحقق ارزشهای اسلام می‌خواهیم، گفت: باید همه توان خود را برای توسعه کشور بکار بگیریم و این توسعه قطعا از آموزش و پرورش شروع می شود.

روحانی: اسلام‌ انقلابی قاتل شهید مطهری بود!

گیلان خبر: حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهور در مراسم گرامیداشت مقام معلم گفت: شهید علامه مطهری به حق یک فقیه، شجاع، آزاده، متفکر، آگاه به زمان  و سرمایه بزرگ برای کشور ما بود و امروز نیز آثار او یک سرمایه بزرگ است.

وی با بیان اینکه انقلاب را برای تحقق ارزشهای اسلام و سیره اهل بیت (ع) می خواهیم، ادامه داد: شهید مطهری "اسلام انقلابی" را خطری بزرگ در برابر " انقلاب اسلامی" می دانست. او دردها و مرهم دردها و زخم ها را به خوبی می شناخت.

رئیس جمهور تصریح کرد: امروز نیازمند تشریح ابعاد فرهنگ اسلام و انقلاب اسلامی هستیم وکتابها و آثار شهید مطهری به عنوان بزرگترین مرجع برای مراجعه به افکار و اندیشه او جهت فهم فرهنگ و راه صحیح انقلاب اسلامی است

روحانی با بیان اینکه قائلان به "اسلام انقلابی" مطهری را به شهادت رساندند، بیان داشت: باید همه توان خود را برای توسعه کشور بکار بگیریم و این توسعه قطعا از آموزش و پرورش شروع می شود.

وی پیامبر اسلام (ص) را معلم انسان ها به سوی حکمت و خرد دانست و گفت: روزی قابل افتخار است که سواد جامعه ما از سایر ملتها برتر باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه توسعه از مدرسه شروع می شود، ادامه داد: آموزش زبانهای خارجی باید متنوع و کیفی شود، هر زبانی که علم را عمیق تر منتقل می کند، باید بیاموزیم.

روحانی با اشاره به این مطلب که معلمان مسیر توسعه را هموار می کنند، افزود:  اگر در امید جوانان اخلال ایجاد شود به توسعه نخواهیم رسید.

وی نگاه یکسان به تمام دانش آموزان را ضروری دانست و گفت: نظام آموزشی باید امید، وحدت، اعتدال، و انرژی مثبت بیافریند. اگر دغدغه فرهنگ داریم، بودجه ها باید در آموزش و پرورش متمرکز شود.

رئیس جمهور ادامه داد: اگر دغدغه آسیب های اجتماعی داریم، راهش توجه به آموزش و پرورش است.

وی با تاکید براینکه برجام؛ فرصت سازی برای وحدت و پیشرفت کشور بود، گفت: دولت یازدهم علیرغم تنگناها بودجه آموزش و پرورش را دو برابر کرد.


منبع: جهان

 

کد مطلب: 15106

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر