سیدحسن نصرالله خطاب به رهبر انقلاب: "آقا" خیالتان راحت

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: مواضع امام خامنه‌ای و همه مسئولین ایران با وجود اختلاف در گرایش و جریان‌های سیاسیشان در حمایت از مقاومت قاطع است؛ همانگونه که امام خامنه‌ای از ما پشتیبانی می‌‌کنند، ما نیز به ایشان عرضه می‌داریم، ای آقا و امام ما،‌خیالتان آسوده باشد.

سیدحسن نصرالله خطاب به رهبر انقلاب: "آقا" خیالتان راحت

گیلان خبر: "حسن نصر الله" دبیر کل حزب الله لبنان امروز جمعه در جریان جشن هیئت حمایت از مقاومت اسلامی به بررسی تحولات سیاسی جاری در منطقه خاورمیانه پرداخت.

 

 نصرالله  در آغاز سخنرانی خود روز مبعث رسول اکرم (ص) را تبریک گفت و از همه کسانی که در این هیئت فعالیت می‌کنند تشکر و قدردانی کرد.

 

شبکه خبری «المنار» به نقل از نصرالله گزارش داد که مقاومت به همان صورت خود باقی خواهد ماند.

 

جهان اسلام توجهی به اشغالگری صهیونیست‌ها ندارند

 

وی با اشاره به حملات اخیر به نوار غزه و شهادت شماری از افراد غیر نظامیان در این منطقه تصریح کرد که بیشتر جهان اسلام به امور دیگری مشغول هستند و به اشغالگری رژیم صهیونیستی توجهی ندارد.

 

نصرالله همچنین اظهار داشت: به نوار غزه و برخی از مواضع مقاومت تجاوز می‌شود و شمار زیادی از ساکنان آن به شهادت رسیده‌اند... لذا جهان اسلام و عرب باید این تجاوز را محکوم کند. تا زمانی که مقدسات و اراضی اشغالی وجود داشته باشد مقاومت در فلسطین، لبنان و در هر جایی از سوی دشمن [صهیونیستی] هدف قرار خواهد گرفت. تا زمانی که برخی از انسان‌های زنده در این امت حضور داشته باشند که اشغالگری و اقدامات آن را رد کنند این افراد مورد هدف قرار خواهد گرفت.

 

با وجود تجاوزات فراوان، مقاومت با اراده و ایمان بیشتری وارد نبردها می‌شود

 

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه تصریح کرد، طی سال‌های گذشته با وجود همه تجاوزاتی که صورت گرفت از ترور رهبران مقاومت تا جنگ‌های نظامی علیه لبنان و فلسطین، مقاومت اما با اراده و ایمان بیشتری وارد نبردها می‌شوند.

 

تصمیم اسرائیل برای شکستن کمر مقاومت پس از جنگ 6 روزه

 

وی با اشاره به اینکه از زمان جنگ 6 روزه، اسرائیل به این نتیجه رسید که باید کمر مقاومت را بشکند، اظهار داشت، از این روی صهیونیست‌ها محیط مناسب مقاومت را هدف قرار داد؛ البته برخی افراد فرزندان خود را به مقاومت می‌دهند و از آن حمایت می‌کنند که در واقع این مسئله شرط پیروزی و تداوم مقاومت است.

 

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه دشمن صهیونیستی سعی دارد نیروهای مقاومت را برای تضعیف آن هدف قرار دهد گفت: «دشمن از نظر مالی و قطع منابع [حمایتی] قصد دارد مقاومت را هدف قرار دهد و برخی نیز به این شرایط تن می‌دهند...هدف از حمله به سوریه هدف قرار دادن مقاومت در فلسطین و لبنان است... بستر مناسب مقاومت یکی از مهمترین عناصر قدرت این مقاومت است. از این روی آمریکا و اسرائیل قصد دارند عزم، آگاهی و اراده این بستر را هدف قرار دهند و بدین ترتیب مقاومت و مجاهدان مقاومت را هدف قرار دهند.».

 

 عربستان امروز پرچمدار حمله به مقاومت است

 

نصرالله با بیان اینکه دشمن صهیونیستی در جهان عرب کسانی را یافته است که بستر مقاومت را هدف قرار دهند اظهار داشت: «برخی ما را به تروریسم متهم می‌کنند. در واقع آنها خودشان تروریست هستند... امروزه عربستان پرچم حمله به مقاومت را با خود حمل می‌کند. برخی از رژیم‌ها همراه با امریکا و اسرائیل در تلاش هستند که تصویر مقاومت را از رهگذر تروریستی خواندن آن مخدوش کنند و کسانی را که از آن حمایت می‌کنند مجازات کنند تا هیچ کس جرأت نکند از آن حمایت کند...این افراد بر این باورند که اگر مقاومت از منابع مالی محروم شود خواهند توانست از نظر امنیتی و نظامی آن را هدف قرار دهند...هر کس از این مقاومت حمایت کند شریک در پیروزی و دستاوردهای آن است؛ زیرا وی با موضعگیری و اموال خود از مقاومت حمایت می‌کند.».

 

انتقاد از تروریستی خواندن حزب الله در اتحادیه عرب و شواری همکاری خلیج فارس

 

وی ضمن انتقاد از تروریستی خواندن برخی از اقدامات حزب الله در استانبول تأکید کرد: اتحادیه عرب و شواری همکاری [کشورهای عربی حاشیه] خلیج [فارس] برای حمله به ما لیست تروریسم تهیه کردند. البته ما انتظار چنین مسئله‌ای را داشتیم...ولی از سال 1982 تا کنون شرایط دشوارتری داشتیم».

 

حزب الله در بهترین شرایط قرار دارد / ایران موضع حمایتی از مقاومت دارد

 

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه این جنبش در حال حاضر در بهترین وضعیت خود قرار دارد گفت: فشارها به کشورهایی که از مقاومت حمایت می‌کنند افزایش خواهد یافت. مواضع سید علی خامنه‌ای و همه مسئولین ایران با وجود اختلاف در گرایش و جریان‌های سیاسیشان [در حمایت از مقاومت] قاطع است. ایران علیرغم همه فشارها و چالش‌ها به حمایت خود از جنبش های مقاومت ادامه خواهد داد. همانگونه که امام خامنه‌ای از ما پشتیبانی می‌‌کنند، ما نیز به ایشان عرضه می‌داریم، ای آقا و امام ما،‌خیالتان آسوده باشد... ما همچنین از مواضع حمایتی عراق، تونس، الجزایر و تونس و همه کسانی که از مقاومت حمایت می‌کنند تشکر می‌کنیم».

 

اعطای جزایر مصری به سعودی‌ها دریچه‌ای برای هماهنگی علنی با اسرائیل است

 

نصرالله با اشاره به دیدارهای علنی «ترکی الفیصل» شاهزاده سعودی با مسئولان رژیم صهیونیستی اظهار داشت: «برخی از نقاب‌ها برداشته شده است. عربستان به این مسئله [دیدار با صهیونیست‌ها] ادامه می‌دهد و مقدمات توسعه روابط میان آنها فراهم شده است. در واقع اعطای دو جزیره مصری به عربستان سعودی دریچه‌ای برای هماهنگی علنی با اسرائیل است...عربستان مسئول شکست آتش‌بس در سوریه به ویژه در ریف جنوبی حلب است... شروط عربستان در مذاکرات صلح یمن در کویت در واقع با هدف شکست آن صورت می‌گیرد... عربستان سعودی سرنیزه‌ طرح موجود علیه منطقه است... همه تلاش‌های عربستان در راستای تثبیت دشمنی با ایران و همه نیروهای مقاومت است».

 

با حضور عربستان، مذاکرات یمن و سوریه به هیچ نتیجه‌ای نخواهد رسید

 

وی با بیان اینکه عربستان ماه‌هاست که از جیره‌خواران خود حمایت می‌کند و منتظر انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست تا تحریکات خود را افزایش دهد گفت: «عربستان امیدوار است که دولت جدیدی در آمریکا به روی کار بیاید که در جنگ‌های ویرانگرش با آن مماشات داشته باشد... لذا باید بیشتر ایستادگی کرد. ما این طرح را شکست خواهیم داد... البته در سایه این کینه [عربستان] ظاهرا این مذاکرات به هیچ نتیجه‌ای نخواهد رسید؛ زیرا کسانی که در سوریه و یمن جنگیده‌اند آماده نیستند تسلیم گروه‌های تروریستی مانند داعش و القاعده شوند که تحت حمایت عربستان هستند... هر چند در عرصه بین‌الملل تلاش‌هایی برای این مذاکرات وجود دارد، ولی عربستان جنگ خود را در سوریه و یمن تکمیل می‌کند. آیا در صورتی که قدرت به معارضان برسد خواهند توانست از دمشق در برابر حملات داعش و النصره حمایت کنند؟».

 

لزوم مشارکت همه اقشار لبنان در انتخابات این کشور

 

دبیر کل حزب الله لبنان درباره تحولات داخلی لبنان با اشاره به اینکه هیچ اتفاق تازه‌ای در طرح ریاست جمهوری رخ نداده است، گفت: «هر روز می‌شنویم که حزب الله مسئول [عدم انتخاب رئیس جمهور] است. پیشتر پاسخ این مسئله را داده‌ایم و قصد نداریم با هیچکس درگیر شویم... اما درباره انتخابات شورای شهر باید گفت که اهمیت این مسئله بر همگان مشخص است. ما نیز به این مسئله توجه و بر مشارکت فعال تأکید داریم».

منبع: جهان

 

 

 

کد مطلب: 15138

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر