راه‌اندازی کمپین جهانی «حجاب برای من»

زنان مسلمان محجبه با راه‌اندازی کمپینی در شبکه‌های اجتماعی با استفاده از هشتگ #hijabtome (حجاب برای من) با تصورات نادرست مقابله می‌کنند.

راه‌اندازی کمپین جهانی «حجاب برای من»

گیلان خبر: به نقل از روزنامه «هافینگتن پست»، کسانی که علاقمند هستند عکس‌های با حجاب خود را در محیط‌های کاری، درسی، تفریحی و … را با این هشتگ منتشر می‌کنند.

 

راه‌اندازی کمپین جهانی «حجاب برای من»

 

زنان مسلمان با این کار قصد دارند ضمن نشان دادن تنوع بسیار زیاد و زیبایی لباس‌های محجوبانه با افکار و احساسات منفی که در مورد حجاب و زنان مسلمان وجود دارد، مقابله کنند.

این عکس‌ها نشان دهنده آن است که المان‌های فرهنگ کشورها تا چه اندازه در سبک پوشش آن‌ها مؤثر است و تفاوت فراوان این سبک‌ها نشاندهنده غنای فرهنگی زنان مسلمان است.

این کمپین که در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام، توئیتر و فیسبوک راه‌اندازی شده از زنان مسلمان سراسر جهان می‌خواهد تا الگوهای پوشش را به اشتراک بگذارند و در چند جمله توضیح دهند که حجاب برای آنان به چه معنی است.

یکی از کاربران اینستاگرام که خود یک وکیل است با گذاشتن عکسی از حجاب خود نوشته است: در جامعه‌ای که من در آن زندگی می‌کنم، استانداردهای زیبایی بسیار غیرواقعی است. کمپین (حجاب برای من) باعث شد متوجه شوم که بسیاری از این ایدولوژی‌های کلیشه‌ای و جنسیت‌گرایانه که گریبانگیر جوامع امروز است از قضاوت زنان بر اساس ظاهرشان نشئت می‌گیرد. این کمپین برای من مسیری است به جایی که در آن مردم مرا با شخصیت و فکرم می‌شناسند.


منبع: باحجاب

کد مطلب: 15152

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر