از سید هندی خواندن امام خمینی (ره) تا سلب تابعیت از شیخ عیسی قاسم

الگوبرداری آل خلیفه از پهلوی‌ها

هشدار بی سابقه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به رژیم آل‌خلیفه در خصوص تعدی به شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین، خون تازه ای به رگ های مسلمانان بحرین تزریق کرده و شجاعت مضاعفی را به جامعه بحرین داده و روحیه شهادت طلبی را در آنها تقویت کرد.

الگوبرداری آل خلیفه از پهلوی‌ها

گیلان خبر: هشدار بی سابقه  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به رژیم آل‌خلیفه در خصوص تعدی به شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین، خون تازه ای به رگ های مسلمانان بحرین تزریق کرده و شجاعت مضاعفی را به جامعه بحرین داده و روحیه شهادت طلبی را در آنها تقویت کرد.

به طوری که از دو روز گذشته تجمعات گسترده ای در بحرین شکل گرفته و مردم در حمایت از شیخ عیسی قاسم، کفن پوش به خیابان ها آمده اند. تاکید سردار سلیمانی بر مقاومت مسلحانه مردم بحرین و اتفاقاتی که در حال رخ دادن است، نشان دهنده موج جدیدی از انتفاضه عربی است که برخلاف برخی تحلیل های خارجی و بعضا داخلی، محور مقاومت نه تنها دچار رکود و لغزش نشده که هر روز بر استحکام آن افزوده می شود.

بعد از تغییرات در وزارت خارجه ایران طی روزهای اخیر، برخی کشورهای همسایه از جمله عربستان سعودی تصورشان بر این بود که ایران بر سر مسائل منطقه ای خواهان معامله است و محور مقاومت به سمت تضعیف پیش می رود. با صدور بیانیه سردار قاسم سلیمانی پس از سلب تابعیت از رهبر شیعیان بحرین اما تمامی این تصورات به توهماتی باطل و منسوخ تبدیل شد. چنانکه سردار سلیمانی تهدید کرد، محور مقاومت در بحرین می تواند از تظاهرات عادی به سمت اقدام مسلحانه پیش رود. قطعا با شروع اقدامات مسلحانه در بحرین، باید شاهد نفس های آخر رژیم آل خلیفه باشیم. چنانکه این حوادث بسیار شبیه حوادث دهه 50 ایران منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی و نابودی پهلوی است.

در آن ایام نیز رژیم ستمشاهی که رژیم آل خلیفه دست کمی از آن ندارد، سعی کرد با انتشار مقاله ای در روزنامه اطلاعات، امام خمینی را شخصی غیرایرانی جلوه دهد که در پی آشوب در میان مردم ایران به سر می برد. همین کافی بود تا خشم ملت برانگیخته شود و مقاله ای که با عنوان «ایران و استعمار سرخ و سیاه» در روز 17 دی 1356 بنا به دستور شاه و به وسیله زیردستان او از جمله هویدا و داریوش همایون، با نام مستعار احمد رشیدی مطلق، تهیه و منتشر شد، یک انتحار سیاسی برای رژیم محسوب شود؛ به‌گونه‌ای که در مدت 400 روز پس از انتشار آن، رژیم شاهنشاهی از هم پاشید.

اکنون نیز رژیم سفاک آل خلیفه سعی دارد شیخ عیسی قاسم را از بحرین و مردم بحرین جدا کند و در افکار عمومی وی را به عنوان یک عنصر نامطلوب معرفی کند. این در حالی است که مردم علاقه فراوانی به این عالم بزرگوار دارند و شیعیان بحرین، ایشان را رهبر سیاسی و دینی خود می دانند. به عبارتی در حال حاضر می توان ادعا کرد که شیخ عیسی قاسم نقش امام خمینی (ره) را در بحرین ایفا می کند و رژیم آل خلیفه همان راهی را می رود که رژیم ستمشاهی به سمت نابودی رفت. اما تفاوت انقلاب بحرین با انقلاب اسلامی ایران در این است که معادله منطقه ای به طور کامل به نفع مردم مظلوم و انقلابی است. بیانیه سردار قاسم سلیمانی این پیغام را به مردم بحرین داد که ایران هیچ ابایی از حمایت شما ندارد و هر کمکی که از دستش برآید حاضر به انجام است؛ فارغ از مسیر دیپلماسی لبخند و برجام و تغییرات وزارت خارجه و ...

این پیام از سوی دیگر پیغام به آل خلیفه و آل سعود بود که نیروهای انقلابی ایران حامی خشم انقلابی مردم منطقه هستند و حالا که آنان قصد براندازی اسلام ناب را در سر می پرورانند، هیچ ابایی از نابودی سران به ظاهر اسلامی و در باطن کفر، نداریم. چنانکه سردار سلیمانی در بیانیه خود خطاب به آل خلیفه به صراحت آورده است: «یقینا آنها می دانند تجاوز به حریم آیت الله شیخ عیسی قاسم خط قرمزی است که عبور از آن شعله ای از آتش را در بحرین و سراسر منطقه پدید خواهد آورد و برای مردم راهی جز مقاومت مسلحانه باقی نخواهد گذاشت. قطعا تاوان آن را آل خلیفه پرداخت خواهد کرد و نتیجه آن جز نابودی این رژیم سفاک نخواهد بود.»      

منبع: نسیم آنلاین

کد مطلب: 16465

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر