در پی لغو تابعیت شیخ عیسی قاسم مطرح شد

آیت الله مکارم شیرازی: حکام بحرین از عقل و درایت کافى برخوردار نیستند

آیت الله مکارم شیرازی در بیانیه‌ای به مناسبت اوضاع بحرانی بحرین، اظهار داشت: حکام بحرین که از عقل و درایت کافى برخوردار نیستند خود را در گردآب خطرناکى افکنده اند که روز به روز بر گرفتارى آنها افزوده می شود.

آیت الله مکارم شیرازی: حکام بحرین از عقل و درایت کافى برخوردار نیستند

گیلان خبر: آیت الله العظمی مکارم شیرازی در بیانیه‌ای در واکنش شدید به سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم توسط دولت بحرین، تهدید کرد که مراجع شیعه هرگز این گونه کارها را تحمل نخواهند کرد.

در این بیانیه آمده است: حکام بحرین با کمک عربستان سعودى که به سبب ناکامى‌هایش در سوریه و عراق و یمن به صورت کشتى شکسته‌اى درآمده که در حال غرق شدن است دست به کارهاى خطرناک عجیبى زده‌اند، از جمله پس از تخریب ده‌ها مسجد و حسینیه و زندانى کردن گروه زیادى از بزرگان و افراد عادى شیعه و ممنوع کردن نماز جماعت و تضییقات سوء دیگر اقدام به سلب تابعیت عالم بزرگ بحرین شیخ عیسى قاسم کرده، کارى که ممکن است حکام بحرین را به نقطه پایان حکومتشان برساند.

مرجع تقلید شیعیان افزوده است: سلب تابعیت یک عمل غیر انسانى و شیطانى است کسى که خودش و اجدادش در کشورى زیسته‌اند در آن کشور حق دارند و این حق را هیچ کس نمى‌تواند از آنها بگیرد و اگر بنا باشد سلب تابعیتى شود باید از آل خلیفه شود زیرا اجداد آنها از عربستان سعودى و نجد آمده، در حالى که حضرت شیخ عیسى قاسم خود و اجدادش همه بحرینى هستند.

آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرده است: شیعیان بحرین تاکنون در تظاهرات مسالمت‌آمیزشان گفته‌اند اگر حقوق مسلم آنها داده شود حاضرند با برادران اهل سنت که عداوت و دشمنى با آنها نداشته باشند همزیستى مسالمت‌آمیز کنند ولى حکام بحرین که از عقل و درایت کافى برخوردار نیستند خود را در گردآب خطرناکى افکنده‌اند که روز به روز بر گرفتارى آنها افزوده مى‌شود.

استاد حوزه علمیه قم در پایان تاکید کرده است: آنها باید درک کرده باشند که مراجع شیعه هرگز این‌گونه کارها را تحمل نخواهند کرد.

دولت بحرین پس از ماه‌ها بازداشت غیر قانونی شیخ عیسی قاسم که با اعتراض شدید محافل حقوق بشری دنیا مواجه شد، تحت فشارهای عربستان سعودی و متحدان فرا منطقه‌ای تابعیت شیخ عیسی قاسم را لغو کرد که در پی این اقدام، مراجع شیعه واکنش‌های سختی را نشان دادند.


منبع: قم نیوز

 

کد مطلب: 16469

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر