با تداوم 15 ساله موج اسلام هراسی در غرب؛

لشکر جانیان و منحرفان در اردوگاه داعش / مرید البغدادی همجنس باز از آب درآمد

علی رغم حملات بی امان بر علیه جامعه مسلمانان آمریکا در پی اقدام تروریستی اورلاندو، عامل این واقعه یک همجنس باز از آب درآمد.

لشکر جانیان و منحرفان در اردوگاه داعش / مرید البغدادی همجنس باز از آب درآمد

گیلان خبر: پانزده سال از آغاز دور جدیدی از حملات بر علیه اسلام و مسلمانان ( از 11 سپتامبر 2001 تا به امروز) می گذرد، حملاتی که به شکلی روزانه بر دامنه آن ها افزوده تا آن جا که شاهد گسترش روز افزون گروه های راست گرا و نژاد پرست در کشورهای غربی هم چون فرانسه، آمریکا، دانمارک، هلند، لهستان، اتریش و... هستیم، گروه های که بهانه آن چه خطر مسلمانان و اسلام می نامند خواهند مقابله با مسلمانان و وضع محدودیت های شدید بر علیه آنان هستند. 

 
اوج نفرت پراکنی بر علیه مسلمانان را این روزها در اظهارات وقیحانه دونالد ترامپ نامزد مورد حمایت جمهوری خواهان می توان مشاهده نمود، شخصیتی که به بیان سخنان قرون وسطایی بر علیه مسلمانان شهره بوده و در آخرین اظهاراتش پس از حملات اورلاندو بر مسلمانان تاخته است. او از جامعه مسلمانان این کشور به دلیل ناکامی در معرفی مهاجم کشتار اورلاندو (عمر متین) انتقاد کرده است. ترامپ به سی‌ان‌ان گفته بود که به نظر او عمر متین، شخصی که به باشگاه همجنسگرایان در اورلاندو حمله کرد، در میان جامعه مسلمانان به عنوان فردی شناخته شده بود که ممکن است دست به خشونت بزند. او از مسلمانان انتقاد کرده که "به دلایلی" این گونه افراد را به پلیس و دستگاه‌های امنیتی معرفی نمی‌کنند.
 
دونالد ترامپ همچنین در اتهامی دیگر علیه مسلمانان مدعی شده است که هزاران نفر در آمریکا زندگی می‌کنند که "مملو از نفرت و آماده ارتکاب شرارت‌های مشابه هستند". به گفته ی وی زمان آن فرا رسیده که برای مبارزه با تروریسم، داشتن پیش‌فرض (پروفایلینگ) درباره مسلمانان جدا مد نظر قرار گیرد. او در این اظهارات شرم آورش بیان داشته که من فکر می‌کنم ما به عنوان یک کشور باید پیش‌فرض را در نظر بگیریم. باید آن را جدا بررسی کنیم. کشورهای دیگر این کار را انجام می‌دهند، اما ما باید از عقل سلیم استفاده کنیم در حالیکه این کار را نمی‌کنیم.
عمر متین عامل حملات اورلاندو.
 
ترامپ برای توجیه پیشنهادش می گوید که این کار در فرانسه انجام می‌شود. به گفته ی او در واقع در بعضی موارد آنها مساجد را تعطیل می‌کنند. افراد دوست ندارند در این باره حرفی زده شود و در باره‌اش حرفی نمی‌زنند. ترامپ همچنین گفت اسرائیل هم از پیش‌فرض مذهبی استفاده می‌کند. پیش‌فرض، رویه‌ انتظامی و امنیتی بسیار بحث‌برانگیزی است و برای دهه‌ها در آمریکا مورد اعتراض آفریقایی‌تبارها، مسلمانان، لاتین‌تبارها و دیگر اقلیت‌ها بوده است. منتقدین پلیس آمریکا را متهم می‌کنند که بر اساس نژاد، مذهب، قومیت یا ملیت، افراد را قضاوت کرده و بر همین مبنا با آنها رفتار می‌کند.
 
حملات بر علیه جامعه مسلمانان اما محدود به ترامپ نمانده و دامنه آن طیف وسیعی از سیاست مداران را در بر می گیرد. 
 
چه کسانی موجب نفرت پراکنی بر علیه مسلمانان در غرب شده اند؟
 
بی گمان نسبت یا پسوند اسلامی به عاملین حملات تروریستی در طول سال های اخیر در جوامع غربی هم چون فرانسه، آمریکا، بلژیک و... موجب تشدید افکار اسلام ستیزانه در اروپا و آمریکا شده است. افراد یاد شده در خلال حملات یا پیش از آن با انتشار فیلم یا بیانیه ای ضمن اعلام شهادتین خود با ابوبکر البغدادی بیعت می نمایند. تروریست های یاد شده مدام در حملات خود از مضامین و عبارات اسلامی هم چون الله اکبر و لا اله الا الله استفاده نموده و تا آن جا موجب رعب و وحشت شهروندان غربی شده اند که کاربرد زبان عربی یا بیان این عبارات با در محافل و مجامع عمومی با تردید از سوی شهروندان غربی روبرو می شوند.
 
رسانه های غربی چندی پیش از بازگشت یک هواپیما به باند فرودگاه به دلیل اطلاع یکی از مسافرین در رابطه با احتمال خطر ناشی از سوی یکی دیگر از مسافرین خبر داده بودند. ادله فرد یاد شده صرفا بر اساس مکالمه عربی او با یکی از دوستانش از طریق تلفن همراه بوده، سو تفاهمی که پس از عذرخواهی از فرد عراقی تبار پایان یافت.
 
متین پیشتر یک بار ازدواج کرده و یک کودک سه ساله داشته است.
نکته حائز اهمیت در رابطه با عاملین حوادث تروریستی در جوامع غربی آن که، این شهروندان بر خلاف آن چه که مدام از سوی رسانه های غربی بیان می شود، نه تنها در طول زندگی خود تعهدی به دین و دیانت نداشته، بلکه عمدتا جزو اوباش، افراد هرزه و فاسد جامعه خویش بوده اند که پس از سرخوردگی های متعدد و جهت ایجاد هیجان یا تغییر زندگی و رویه خود جذب چنین گروه های تروریستی شده اند.
 
به طور نمونه محمدعلی بریالی شهروند استرالیایی -افغانی‌تبار- که اینک یکی از فرماندهان با نام و نشان گروه تروریستی داعش است، تا چندی پیش‌ از سردمداران قمار، مواد مخدر و فساد اخلاقی بود. نیویورک تایمز در گزارشی در همین باره می نویسد:  روزگاری دنیای محمدعلی بریالی 33 ساله، قمار، مواد مخدر، فحاشی و کلوب های شبانه بود و اینک معلوم نیست که وی چگونه به افکار افراطی و گروه های تروریستی گرایش پیدا کرده است.
 
دنیس کوزپرت، آلمانی که پیش از رفتن به سوریه در برلین پایتخت آلمان رپ خوانی می‌کرد از دیگر شخصیت های این چنینی است. او که پس از پیوستن به گروه داعش چندین بار در نوارهای ویدئویی رئیس جمهوری آمریکا را تهدید کرده بود، چندی پیش در حمله هوایی ائتلاف به رهبری آمریکا در سوریه کشته شد.
 
نکته حائز اهمیت دیگر در این باره آن که تمامی عاملین حوادث تروریستی در کشورهای غربی بلااستثنا بزرگ شده و متولدین همان جوامع می باشند و سابقه حضور یا زندگی در کشورهای اسلامی را نداشته اند و از نسل دوم و یا سوم مسلمانانی می باشند که چند دهه پیشتر وارد غرب شده اند.
 
سعید و شریف کواشی عاملین حوادث پیشین تروریستی پاریس نیز نه تنها زاده ی فرانسه بودند، بلکه پیشتر و بر مبنای جرائمی سال ها در زندان بوده اند.
 
در سرزمین های تحت اختیار ابوبکر البغدادی در عراق و سوریه نیز اوضاع مساعد تر از عاملین آن ها در جوامع غربی نیست. قاطبه ی اعضای گروه تروریستی داعش یا سابقا عضو حزب بعث بوده ( در لیبی عمده ی وفاداران به البغدادی حامیان سابق قذافی بوده اند) یا از چهره های شرور و اوباش محسوب می شده ان. ابو عمر شیشانی فرمانده پیشین جیش المهاجرین ( اعضای خارجی عضو داعش) و هم تباران اون نیز که از چچن و قفقاز به خاورمیانه آمده اند، پیشتر یا به واسطه ی جرائم گسترده سال های متمادی در زندان بوده اند یا از سر بیکاری و فقر با داعش پیوسته اند. 
 
همجنس باز بودن عامل حملات اورلاندو!
 
رسانه های آمریکای چند روز پیش متن آخرین مکالمات عمر متین با پلیس را در زمان حمله به کلوپ همجنس بازان اورلاندو منتشر نمودند، متنی که در آن متین با عبارات اسلامی آغاز کرده و سپس با ابوبکر البغدادی سرکرده داعش بیعت نموده و خواهان توقف حملات آمریکا به مواضع این گروه تروریستی در سوریه و عراق شده است.
 
حملات اورلاندو موجی از تحرکات اسلام ستیزی را در سراسر جامعه آمریکا در پی داشت. به واقع عمر متین که بود؟ و آیا او شخصیتی مومن، معتقد و یک مسلمان واقعی بوده که در راستای باورهای خویش اقدام به این حمله نموده بود؟ عمر متین، ۲۹ ساله، شهروند آمریکا و افغان تبار بود. او در نیویورک به دنیا آمد اما در شهر فورت پیرس در جنوب اورلاندو زندگی می‌کرد. این شهر با ماشین دو ساعت با محل حادثه فاصله دارد.
ستاره یوسفی، همسر سابق عمر متین بلافاصله و پس از انتشار حملات اورلاندو در مصاحبه با مطبوعات گفته است که عمر تعادل روانی نداشت و در دوران کوتاه زندگی مشترکشان، به بهانه های ناچیز او را کتک می زد.
فردی که بارها با متین رابطه جنسی داشته است.
 
نکته حائز اهمیت دیگر در این باره آن که شخص وفادار به البغدادی و به ظاهر مدافع اسلام، پیشتر خود همجنس باز بوده و در این کلوپ رفت و آمد داشته است. تعدادی از مشتریان باشگاه در این باره گفته‌اند که عمر متین بارها در این باشگاه حضور داشته و در مواردی، مست کرده و حالت تهاجمی به خود گرفته است. به گفته برخی از مشتریان این باشگاه، عمر متین که ٢٩ سال داشت، از مراجعان سایت‌های زوج‌یابی همجنسگرایان هم بود.
 
خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یکی از مشتریان این باشگاه گفته است که در این محل با عمر متین آشنا شد و دریافت که او به منظور ارتباط با مردان به باشگاه می‌آمد. وی افزوده است که عمر متین درباره همسر سابق خود با او صحبت کرد.
 
بی بی سی اخیرا گزارشی منتشر کرده که در آن به گفتگو با فردی پرداخته که مدعی است مدت ها با عمر متین عامل حملات اورلاندو رابطه جنسی داشته است. بر اساس این گفتگو مردی که با نام مستعار و چهره گریم شده حاضر به مصاحبه شده و مدعی است برای مدتی با مسئول کشتار اورلاندو رابطه جنسی داشته، می‌گوید انگیزه پشت اقدام عمر متین انتقام بوده است.
 
شبکه یونی‌ویژن که از پربیننده‌ترین شبکه‌های لاتین‌تبارها در آمریکا است در گفتگو با مردی که او را با نام مستعار 'میگوئل' معرفی کرد، از او در مورد رابطه‌اش با عمر متین پرسیده و نظر او را در مورد انگیزه‌های احتمالی عمر متین برای کشتن ۴۹ نفر در باشگاه شبانه همجنس‌خواهان در مرکز شهر اورلاندو جویا شده است.
 
میگوئل گفته به اعتقاد او عمر متین می‌خواسته از همجنس‌خواهان اهل پورتو ریکو انتقام بگیرد چرا که یکی از دو مرد همجنس‌خواه اهل پورتوریکو که با عمر متین پیش‌تر رابطه جنسی داشته‌اند بعدا به او گفته بوده اچ.ای.وی مثبت است.
 
"او (عمر متین) خیلی ترسیده بود. از او پرسیدم تست دادی؟ گفت رفتم داروخانه و بسته آزمایش را تهیه کردم و تست دادم. جواب منفی بود اما همون موقع که جواب را نگرفتم، حدود ۴-۵ ماه طول کشید تا جواب بگیرم... از او پرسیدم حالا چه می‌خواهی بکنی؟ گفت: کاری می‌کنم که اون‌ها سزای کارشان را ببینند."
 
میگوئل که با چهره گریم شده و نام مستعار برابر دوربین نشسته بود و صدای او هم برای حفظ هویتش توسط کامپیوتر دست‌کاری شده بود، به یونی‌ویژن گفته از نظر او عمر متین "صد درصد همجنس‌خواه" بوده است.
 
میگوئل گفته رابطه او با عمر متین، سال گذشته و از طریق یکی از وبسایت‌های دوست یابی برقرار شده بوده است.
 
"او (عمر میتن) عاشق مردان همجنس‌خواه لاتین‌تبار بود. از پوست قهوه‌ای آنها خوشش می‌آمد اما احساس می‌کرد از سوی آنها طرد می‌شود. او خاطرات خیلی بدی از باشگاه پالس داشت."
 
میگوئل در پاسخ به این پرسش که چرا خواسته رابطه‌اش را با عمر متین فاش کند گفته "وقتی خبر را شنیدم اول به خودم گفتم این نمی‌تونه کار مردی باشه که من می‌شناختم. امکان نداره اون باشه."
 
مردی که یونی ویژن با نام میگوئل معرفی کرده، گفته به محض مطلع شدن از کشتار اورلاندو با پلیس تماس گرفته و اطلاعاتش را در اختیار آنها گذاشته است.


منبع: فرهنگ

 

کد مطلب: 16478

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر