توافق اوباما و اولاند برای تحریم مسکو

روسای جمهور آمریکا و فرانسه ضمن درخواست از روسیه برای اعمال فشار بر استقلال‌طلبان اوکراینی برای مذاکره با مقامات کی‌یف توافق کردند در صورت ناکامی مسکو تحریم‌های جدیدی علیه این کشور اعمال کنند.

توافق اوباما و اولاند برای تحریم مسکو

گیلان خبر : خبرگزاری «نووستی» نوشت: «فرانسوا اولاند» و «باراک اوباما»، روسای‌جمهوری فرانسه و آمریکا در جریان مذاکراتی تلفنی از «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه خواستند تا بر نیروهای استقلال طلب شرق اوکراین فشار وارد کرده و آنها را مجبور کند تا با مقامات کی‌یف مذاکره کنند.

بر اساس اعلام کاخ سفید، آنها همچنین توافق کردند در صورتی که روسیه در انجام این اقدامات برای کاهش تنش و درگیری در اوکراین ناکام ماند، تحریم‌های جدیدی را علیه مسکو اعمال کنند.

اولاند و اوباما همچنین بر لزوم افزایش کنترل مرزهای مشترک روسیه و اوکراین برای جلوگیری از انتقال تجهیزات به شرق اوکراین تاکید کردند.

رهبران فرانسه و آمریکا همچنین یادآور شدند که برگزاری نشست گروه تماس اوکراین در کوتاهترین زمان ممکن با هدف توافق برای حل و فصل بحران در این کشور از طریق مسالمت‌آمیز بسیار با اهمیت است.

علاوه بر این کاخ سفید هم اعلام کرد که باراک اوباما در جریان مذاکرات تلفنی با همتای فرانسوی خود از عملیات نظامی ارتش اوکراین در شرق این کشور حمایت کرد.

بر اساس بیانیه کاخ سفید، اوباما و اولاند در خصوص لزوم برقراری آتش‌بس، حمایت کامل روسیه از آن و حل و فصل مسالمت‌آمیز بحران اوکراین و آزادی تمامی افراد به اسارت گرفته شده، تاکید کرده و بار دیگر مسکو را به حمایت از استقلال طلبان در شرق اوکراین متهم کردند.

کد مطلب: 1654

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر